Danija perduos Ukrainai visą savo artileriją

Danija perduos Ukrainai visą savo artileriją


Danija nusprendė perduoti Ukrainai visas savo artilerijos atsargas ir ragina kitas partneres padidinti ginkluotės tiekimą Ukrainai.


Apie tokį žingsnį Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen paskelbė Miuncheno saugumo konferencijos metu.


Ji sakė, kad Europos lyderiai dažnai užsimena apie ginkluotės gamybos problemas ir priminė, kad Europos valstybės turi ginklų ir juos reikia perduoti Ukrainai.


„Ukraina mūsų prašo amunicijos ir artilerijos jau dabar. Mes, Danija, nusprendėme perduoti Ukrainai visą savo artileriją. Todėl atleiskite, draugai, Europoje yra karinės įrangos, tai ne tik gamybos klausimas. Mes turime ginklų, amunicijos, oro gynybos sistemų, kurių mes kol kas nenaudojame. Juos reikia perduoti Ukrainai“, – pareiškė politikė.


Be to, M. Frederiksen užsiminė, kad COVID-19 pandemijos metu Europa ir JAV greitai sukūrė vakciną ir pagamino reikiamą kiekį skiepų. Todėl ji mano, kad tą patį galima padaryti ir su ginkluote.


Danijos vyriausybės vadovė taip pat palaikė Ukrainos integraciją į Europos Sąjungą ir NATO. Premjerė mano, kad ES turi pasiųsti aiškią žinią Ukrainai, kad šalis prisijungs prie ES.


Rbc.ua, ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)