Balyje įsigalioja mokestis atvykstantiems turistams

Balyje įsigalioja mokestis atvykstantiems turistams


Indonezijos sala Balis trečiadienį pradėjo taikyti 150 000 rupijų (maždaug 9 eurų) mokestį atvykstantiems turistams, skirtą apsaugoti vietos kultūrą.


Nuo turizmo priklausomas Balis kasmet pritraukia milijonus lankytojų iš užsienio. Ši paplūdimiais nusėta sala stengiasi išnaudoti savo populiarumą, kad papildytų savo iždą ir apsaugotų savo tropikų žavesį.


„Šiuo mokesčiu siekiama apsaugoti Balio kultūrą ir aplinką“, – pirmadienį per pristatymo ceremoniją pareiškė laikinasis Balio gubernatorius Sangas Made Mahendra Jaya.


Remiantis pranešimu spaudai, mokestį reikės susimokėti elektroniniu būdu per internetinį portalą „Love Bali“. Jis bus taikomas užsienio turistams, atvykstantiems į Balį iš kitų valstybių ar kitų Indonezijos dalių.


Oficialūs duomenys rodo, kad praėjusiais metais nuo sausio iki lapkričio Balį aplankė beveik 4,8 mln. turistų.


Balis yra pažadėjęs imtis griežtų priemonių prieš netinkamai besielgiančius turistus, nes įvyko daugybė incidentų, įskaitant aktus, kuriais buvo pademonstruota nepagarba salos kultūrai. Pastaraisiais metais būta atvejų, kai iš užsienio atvykę turistai nuogi pozavo šventose vietose.


Pernai vietos vyriausybė, spaudžiama salos imigracijos biuro, paskelbė etiketo taisykles, skirtas Balyje norintiems apsilankyti turistams.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)