Kinija prabilo apie santykių su JAV gerinimą

Kinija prabilo apie santykių su JAV gerinimą


Kinija yra pasirengusi kalbėtis su Jungtinėmis Valstijomis „visais lygiais“, trečiadienį pareiškė kinų viceprezidentas Han Zhengas.


Kalbėdamas Singapūre vykstančioje konferencijoje „New Economy Forum“, viceprezidentas pažymėjo, kad pastarieji aukšto lygio Pekino ir Vašingtono susitikimai siunčia „teigiamus ženklus“, jog santykiai gerėja.


„Esame pasirengę stiprinti bendravimą ir dialogą su Jungtinėmis Valstijomis visais lygiais, skatinti abipusiai naudingą bendradarbiavimą, tinkamai tvarkytis su skirtumais ir drauge spręsti pasaulinius iššūkius“, – tvirtino Han Zhengas.


Vašingtono ir Pekino santykiai pastaraisiais metais pasiekė žemą lygį, o tai lėmė įvairūs klausimai, įskaitant eksporto kontrolę, žmogaus teises ir nacionalinį saugumą.


Tačiau abi pusės, regis, demonstruoja pasiryžimą pagerinti tarpusavio ryšius. Anksčiau šiais metais Vašingtonas nusiuntė į Pekiną keletą aukšto rango pareigūnų, siekiant sustiprinti komunikaciją.

REKLAMA


JAV prezidentas Joe Bidenas yra nurodęs, kad kitą savaitę San Fransiske vyksiančio viršūnių susitikimo kuluaruose tikisi susitikti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu ir surengti „konstruktyvius pokalbius“.


Nors Pekinas dar nėra patvirtinęs žinios apie galimą susitikimą, Kinijos viceprezidentas trečiadienį pakartojo kinų lyderio įsitikinimą, kad JAV ir Kinijos santykių klausimas yra svarbus „žmonijos ateičiai“.


AFP inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)