Socialinio tinklo X vertė vos per metus sumažėjo perpus

Socialinio tinklo X vertė vos per metus sumažėjo perpus


Socialinių tinklų platforma X prarado didelę dalį savo vertės po to, kai ją prieš metus (tuomet ji vadinosi „Twitter“) nusipirko milijardierius Elonas Muskas.


Žurnalas „Fortune“ ir finansinių naujienų agentūra „Bloomberg“ pirmadienį pranešė, kad, paskirstant akcijas darbuotojams, platformos X vertė siekė 19 mlrd. JAV dolerių. 2022 m. spalį E. Muskas už platformą „Twitter“ sumokėjo apie 44 mlrd. JAV dolerių.


Vėliau E. Muskas pervadino platformą X ir pareiškė norįs ją papildyti naujomis funkcijomis, pavyzdžiui, įtraukti finansinių paslaugų.


Po to, kai perėjo į naujas rankas, platformai sunkiai sekėsi, mat ženkliai sumažėjo pajamos iš reklamos. E. Muskas ne kartą sakė, kad jos tesiekia vos pusę tos sumos, kuri būdavo uždirbama kadaise.


Nemažai bendrovių vengia reklamuotis platformoje X, baimindamosi, kad dėl to gali nukentėti jų prekių ženklo įvaizdis.


E. Muskas bando užpildyti šią spragą pajamomis iš prenumeratų. Be to, perėmimo sandoriui įvykdyti jis paėmė paskolų, kurių vertė yra maždaug 13 mlrd. JAV dolerių ir kurios dabar slegia platformą X, o už jas per metus priskaičiuojama apie 1,2 mlrd. JAV dolerių palūkanų.


DPA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)