Vokietijos ministrė A. Baerbock: niekada nepripažinsime Krymo aneksijos

Vokietijos ministrė A. Baerbock: niekada nepripažinsime Krymo aneksijos


Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock griežtai sukritikavo 2014 m. Rusijos įvykdytą Ukrainos Krymo pusiasalio aneksiją ir pažadėjo Kyjivui tolesnę paramą kovoje dėl šalies teritorinio vientisumo.


„Neteisėta Rusijos įvykdyta Ukrainos teritorijų aneksija yra niekinė“, – sakė ji vaizdo įraše, kuris trečiadienio vakarą buvo parodytas tarptautinės Krymo platformos Ukrainos sostinėje Kyjive dalyviams. Ministrė pabrėžė: „Norime, kad Ukraina laimėtų šį karą – ir pasiektų taiką“.


Okupacija yra „tiesioginis išpuolis prieš Jungtinių Tautų chartiją ir tarptautinę teisę, su kuriuo niekada nesutiksime – ir kuris neliks nenubaustas“, – kalbėjo A. Baerbock. Nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios Vokietija suteikė Ukrainai daugiau kaip 22 mlrd. eurų dvišalės paramos. „Vokietija tęs šią paramą tiek, kiek reikės. Mes visi, kurie dalyvaujame šioje konferencijoje, tiek, tiek reikės, stovėsime jūsų pusėje“, – sakė ministrė. Krymo susitikimas, anot jos, liudija „šį nepajudinamą Ukrainos partnerių ir draugų įsipareigojimą“.

REKLAMA


Rusija slopina Kryme gyvenančių vaikų, moterų ir vyrų teises bei laisves, kritikavo A. Baerbock. Rusijai praėjusiais metais pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, šie suvaržymai dar labiau sustiprėjo. Okupacinės institucijos esą įkalina aktyvistus ir žurnalistus už tai, kad jie rengia reportažus, dalija skrajutes ar socialinėje žiniasklaidoje kritikuoja Rusijos invaziją.


Be to, Rusija dar labiau išplėtė savo rusifikacijos kampaniją, tęsė A. Baerbock. Okupacinės institucijos esą iš mokyklų Kryme išgujo ukrainiečių ir totorių kalbas. Moksleiviai priversti giedoti Rusijos nacionalinį himną. Jie mokomi, kad Ukraina yra priešiška šalis. Ypač akcijos nukreiptos prieš totorius, kaip konstatavo Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė.


Maskva pavertė Krymą raketų ir dronų „paleidimo aikštele“: dieną ir naktį rusų raketos ir dronai iš ten leidžiami į uostus, kelius ir bažnyčias kitose Ukrainos dalyse, kalbėjo A. Baerbock.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)