Per operaciją prieš „tamsųjį internetą“ suimti šimtai, konfiskuota 50 mln. eurų

Per operaciją prieš „tamsųjį internetą“ suimti šimtai, konfiskuota 50 mln. eurų


Per pasaulinę operaciją uždaryta didelė „tamsiojo interneto“ prekyvietė, tarptautinė policija suėmė 288 įtariamuosius ir atgavo daugiau nei 50 milijonų eurų grynųjų ir virtualiosios valiutos, pranešė Europolas.


Per bendrą JAV, Didžiosios Britanijos, Brazilijos ir Europos teisėsaugos operaciją „SpecTor“ taip pat buvo konfiskuota beveik tona narkotikų ir 117 šaunamųjų ginklų, pranešė Europos policijos agentūra.


„Per Europolo koordinuotą operaciją devyniose šalyse teisėsauga areštavo nelegalią tamsiojo interneto prekyvietę „Monopoly Market“ ir suėmė 288 įtariamuosius, pirkusius ar pardavus narkotikus tamsiajame internete“, – sakoma Hagoje įsikūrusio Europolo pranešime.  


„Daugelis šių įtariamųjų buvo laikomi itin vertingais taikiniais“, – pridūrė Europolas.


Anksčiau, 2021 m., per sėkmingą Vokietijos policijos operaciją buvo perimta „Monopoly Market“ nusikalstama infrastruktūra. „Europolas renka žvalgybos paketus, remdamasis Vokietijos valdžios pateiktų įrodymų gausa“, – nurodė Europolas.


„Šie tiksliniai paketai, sukurti suderinus ir analizuojant surinktus duomenis bei įrodymus, buvo šimtų nacionalinių tyrimų pagrindas“, – sakoma pranešime.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)