Kinijos atsakas į JAV vizitą Taivane – dar daugiau ribojimų

Kinijos atsakas į JAV vizitą Taivane – dar daugiau ribojimų


Trečiadienį, po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito Taivane, Kinija įvedė vaisių ir žuvies importo iš Taivano apribojimus bei sustabdė smėlio eksportą į salą.


N. Pelosi, trečios aukščiausio rango išrinktos JAV pareigūnės po prezidento ir jo pavaduotojo, apsilankymas Taivane sukėlė diplomatinę audrą. Ji atskrido vėlai antradienį, nepaisydama vis griežtesnių Kinijos perspėjimų. Pekinas laiko salą savo teritorijos dalimi, kurią ketina susigrąžinti, prireikus ir jėga.


Kinijos muitinės administracija trečiadienį pranešė sustabdysianti kai kurių citrusinių vaisių importą iš Taivano dėl tariamai „pakartotinai“ aptiktų perteklinių pesticidų likučių, taip pat ir žuvies importą, tariamai aptikus ant pakuočių koronavirusą. Atskirame pranešime Prekybos ministerija pridūrė, kad nuo trečiadienio „stabdo gamtinio smėlio eksportą į Taivaną“, bet daugiau detalių nepateikė.


Gamtinis smėlis dažniausiai naudojamas betonui ir asfaltui gaminti, daugiausia smėlio ir žvyro Taivanas importuoja iš Kinijos. Pasak ekspertų, artimiausiomis dienomis galima tikėtis daugiau prekybos žemės ūkio ir maisto produktais trikdžių.

REKLAMA


Kinija yra didžiausia Taivano prekybos partnerė ir eksporto rinka, 2021 m. dvišalė prekyba per metus išaugo 26 proc. iki 328 mlrd. JAV dolerių, rodo oficialūs duomenys. Tai ne pirmas kartas, kai Pekinas imasi riboti prekybą su sala. 2021 m. kovą Kinija uždraudė ananasų importą, motyvuodama aptiktais parazitais, nors tai buvo plačiai vertinama kaip politinis žingsnis.


Be naujausių draudimų, Taipėjaus žemės ūkio tarybos teigimu, Kinija užsiminė ir apie kitų Taivano prekių, įskaitant žuvininkystės produktų, arbatos ir medaus, stabdymą.


Kinijos valdžia taip pat paskelbė apie planuojamas gyvos ugnies karines pratybas prie Taivano. Taipėjaus gynybos ministerija sakė, kad tai kelia grėsmę svarbiausiems uostams ir miestų teritorijoms. Kai kuriose vietose Kinijos operacijų zona bus nutolusi nuo Taivano krantų tik per 20 kilometrų, rodo Liaudies išlaisvinimo armijos paskelbtos koordinatės.


23 milijonai Taivano žmonių seniai gyvena invazijos grėsmės akivaizdoje, tačiau valdant Kinijos prezidentui Xi Jinpingui šis pavojus dar labiau sustiprėjo.Daugiau >>