E. Macrono nusivylimas: prezidento koalicija laimėjo parlamento rinkimus, bet nebeturės daugumos

E. Macrono nusivylimas: prezidento koalicija laimėjo parlamento rinkimus, bet nebeturės daugumos


Kaip rodo Prancūzijos VRM paskelbti sekmadienį surengto parlamento rinkimų antrojo rato rezultatai, prezidento Emmanuelio Macrono koalicija „Kartu!“ surinko 38,57 proc. balsų.


Jeano Luco Melenchono vadovaujama kairiųjų koalicija NUPES iškovojo 31,6 proc. balsų, Marine Le Pen Nacionalinis susivienijimas – 17,3 proc., o Respublikonai – 6,98 proc.


Tad E. Macrono koalicija nebeturės absoliučios daugumos Prancūzijos Nacionaliniame Susirinkime. Jai atiteks tik 245 vietos iš 577. NUPES turės 131 mandatą, Nacionalinis susivienijimas – 89, Respublikonai – 61.


Prancūzijos žiniasklaida ir stebėtojai pažymi, jog balsavimo rezultatai žada didelius sunkumus E. Macronui ir jo bendražygiams: jie turės leistis į kompromisus su kitomis partijomis, nes be sąjungininkų parlamente bus neįmanoma realizuoti daugelio Prancūzijos prezidento rinkimų programos elementų. Laikraštis „Le Figaro“ savo tinklalapyje vadina rinkimų rezultatus de facto E. Macrono šalininkų pralaimėjimu ir įspėja apie „nevaldomos Prancūzijos“ riziką.


Prancūzijos premjerė Elisabeth Borne, sekmadienį vėlai vakare komentuodama pirmuosius antrojo rinkimų rato rezultatus, pareiškė: „Nuo rytdienos dirbsime, kad sudarytume parlamente veikimo daugumą.  Alternatyvos tam nėra – turime garantuoti stabilumą mūsų šaliai ir tęsti būtinas reformas“.


Daugiau >>