JK premjeras B. Johnsonas išgyveno torių parlamentarų balsavimą dėl nepasitikėjimo

JK premjeras B. Johnsonas išgyveno torių parlamentarų balsavimą dėl nepasitikėjimo


Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį išgyveno savo paties partijos parlamento narių balsavimą dėl nepasitikėjimo, tačiau jo padėtis susilpnėjo daugeliui konservatorių atsisakius jį paremti.


B. Johnsonas, vienas svarbiausių „Brexito“ šalininkų, parlamentarų pasidalijimą – 211 jį palaikė, 148 balsavo už nepasitikėjimą – pavadino „įtikinamu, lemiamu rezultatu“.


„Vyriausybė gali judėti pirmyn ir sutelkti dėmesį į dalykus, kurie tikrai svarbūs“, – sakė jis žurnalistams.


Balsavimas, vykęs praėjus kiek daugiau nei dvejiem metams po triuškinamos B. Johnsono pergalės per visuotinius rinkimus, surengtas po daugybės torių partijai pakenkusių skandalų. Didžiausias jų, vadinamas „Partygeitu“, kilo dėl karantiną pažeidusių susibūrimų Dauningstryte, sukėlusių visuomenės pasipiktinimą. Be to, B. Johnsonas tapo pirmuoju įstatymus pažeidusiu Jungtinės Karalystės ministru pirmininku.


Kad laimėtų balsavimą, 57 metų B. Johnsonui reikėjo 180 parlamentarų paramos. Parlamente yra 359 konservatoriai. Pralaimėjimas būtų reiškęs, kad jo, kaip partijos lyderio ir ministro pirmininko, laikas baigiasi, kol partija būtų išrinkusi kitą lyderį. Dabar bus svarstoma, ar B. Johnsonas gali tęsti darbą, praradęs tiek daug savo paties partijos parlamentarų pasitikėjimą ir ar atsistatydins vyresnieji ministrai.

REKLAMA


Po ankstesnių torių balsavimų abi jo pirmtakės Margaret Thatcher ir Theresa May galiausiai atsistatydino, nors per plauką laimėjo, tačiau nusprendė, kad jų, kaip premjerių, padėtis galutinai pakirsta.


Torių įstatymų leidėjai baiminasi, kad jiems gali kilti pavojus, jei B. Johnsonas ves juos į kitus rinkimus. Per „Opinium Monday“ apklausą, kurioje dalyvavo 2 032 žmonės, 59 proc. respondentų teigė, kad toriai turėtų atsisakyti B. Johnsono kaip lyderio. Remiantis kita „YouGov“ apklausa, 42 proc. konservatorių nori, kad parlamentarai atleistų B. Johnsoną.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)