O. Scholzas: kovos su infliacija programas greičiausiai reikės plėsti

O. Scholzas: kovos su infliacija programas greičiausiai reikės plėsti


Finansinių lengvatų paketų, kuriuos pastaraisiais mėnesiais priėmė Vokietijos vyriausybė, kad sušvelnintų ekonominių sukrėtimų smūgį šalies gyventojams, šiais metais nepakaks, pareiškė kancleris Olafas Scholzas.


„Todėl būtina kalbėti apie tai, ką turime daryti“, – sakė jis po susitikimo su 16 šalies žemių premjerais.


Vokietijos, kaip ir daugelio kitų šalių, ekonomiką smukdė koronaviruso pandemijos poveikis, prekybos srautų sutrikimai ir Rusijos invazijos į Ukrainą padariniai.


O. Scholzas teigė, kad jau įgyvendinamas 20 mln. eurų paketas turėtų padėti sumažinti apie 90 proc. visų minėtų problemų sukeltos infliacijos poveikio.


Tačiau jis pažymėjo, kad iki šiol įgyvendintų planų, tokių kaip pagalba mažas pajamas gaunantiems asmenims, subsidijos viešajam transportui ir pagalba dėl benzino kainų, „tikriausiai“ nepakaks, kad būtų galima atsigręžti į „didžiulius iššūkius, kurie mūsų laukia kitais metais“.


Jis sakė, kad viena iš priemonių galėtų būti siūlomas diskusijų su profesinėmis sąjungomis ir darbdaviais ratas, kuriame būtų aptarti požiūriai, ką daryti su kylančiomis kainomis.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)