A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas ketvirtajame Dakaro ralio etape užėmė 33-iąją vietą

Pietų Amerikoje vykstančio 38-ojo Dakaro ralio ketvirtajame etape ketvirtadienį lietuvių Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas („Toyota Hilux“), negalutiniais duomenimis, užėmė 33-iąją vietą.

Etapą laimėjo prancūzas Sirilas Deprė („Peugeot“). Jis 416 km. greičio ruožą įveikė per 4 val. 22 min. 55 sek. Antrąją vietą užėmė suomis Mikas Hirvonenas („Mini“, +10 min. 51 sek.), trečiąją – ispanas Nanis Roma („Toyota“, +12.51).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 2 val. 21 min. 4 sek.

Iš viso dalyviams ketvirtadienį reikėjo nuvažiuoti 521 km. nuo San Salvadoro de Chuchujo iki Tupizos. Greičio ruože sportininkų laukė pirmosios 2017-ųjų Dakaro kopų sekcijos, daug bekelės ir rimtas aukštis – trasa driekėsi vidutiniškai 3500 m. virš jūros lygio. Šiame etape lyderių 20-ukas keitėsi su kiekvienu įskaitiniu punktu, o daugiau nei 15-a sportininkų išvis nerado pirmojo įskaitinio punkto.

„Ką organizatoriai žadėjo, tą ir davė. Dariui šiandien buvo toks krikštas, kokie retai būna – pirmuose keliasdešimtyje kilometrų praradome visiškai bet kokį trasos orientyrą. Toje pačioje vietoje dar kokie 30 automobilių suko ratus. Vienos lyderių vėžės į vieną pusę, kitos – į priešingą. Manau, daug kas net nerado to pirmojo punkto, kurį mes galiausiai paėmėme, - apie navigacinius sunkumus trasos pradžioje pasakojo "Craft Bearings" komandos pilotas A. Juknevičius. – Vėliau jau bandėme atkovoti tą prarastą laiką, spaudėm. Na, bet čia nieko nepadarysi, pasimokysime iš klaidų ir stengsimės tą valandą atkovoti kitomis dienomis“.

Po iškovotos pergalės S. Deprė tapo lenktynių lyderiu. Jis antrąją vietą užimantį savo tėvynainį Stefaną Peteranselį („Peugeot“) lenkia 4 min. 8 sek. Trečiąją poziciją bendrojoje įskaitoje užima M. Hirvonenas (+5.04).

A. Juknevičius ir D. Vaičiulis yra 21-i. Jie lyderiui pralaimi 3 val. 51 min. 55 sek.

Motociklų klasėje ketvirtadienį greičiausias buvo austras Matiasas Volkneris (KTM). Antrąją vietą užėmė lenktynių lyderis ispanas Choanas Bareda Bortas („Honda").

Keturračių klasėje pergalę šventė Bolivijos atstovas Valteris Nosilja („Honda“). Antras finišavęs rusas Sergejus Kariakinas („Yamaha“) pakilo į pirmąją poziciją bendroje įskaitoje.

Sunkvežimių klasėje etapą laimėjo olandas Gerardas de Rojus.