Paskelbtas naujo išvykimo terminalo statybos Vilniaus oro uoste viešasis pirkimas

Paskelbtas naujo išvykimo terminalo statybos Vilniaus oro uoste viešasis pirkimas


Vilniaus oro uostas, priklausantis Lietuvos oro uostų tinklui, paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą ir pradeda ieškoti rangovo, kuriam bus patikėta statyti naująjį keleivių išvykimo terminalo modulį šiaurinėje oro uosto dalyje.


Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas dvigubai – nuo 1200 keleivių per valandą iki 2400, pažymima Lietuvos oro uostų pranešime.


Kartu su naujojo terminalo statyba bus vykdoma ir priešais Vilniaus oro uostą esančių transporto prieigų pertvarka: bus atnaujinti inžineriniai tinklai, keičiama danga, įrengtos stoginės ir kuriama nauja, žymiai pralaidesnė transporto schema. Visiems šiems darbams įgyvendinti Vilniaus oro uostas jau paskelbė viešąjį pirkimą ir šiuo metu dairosi tinkamiausio partnerio.


Naujasis keleivių išvykimo terminalas, kaip teigiama pranešime, įsiterps tarp dabartinio ir VIP terminalo su konferencijų centru.

REKLAMA


Naujasis pastatas bus dviejų aukštų, jo pirmajame aukšte, kaip planuojama, veiks keleivių registracijos erdvė su savitarnos zona, kurioje bus galima savarankiškai ne tik registruotis skrydžiui, bet ir priduoti bagažą. Taip pat bus įrengtos bendros viešos erdvės, kavinės ir kitos komercinės zonos bei oro bendrovių biurai.


Pastato rytinėje dalyje projektuojami techniniai plotai – bagažo patikros ir rūšiavimo, inžinerinių sistemų patalpos, bus įdiegta naujausia įranga. Antrajame aukšte ketinama įkurti jaukią saugumo patikros zoną ir išvykimo bei atvykimo vartus Šengeno šalių keleiviams.


Su dabartiniu keleivių terminalu naujasis bus sujungtas erdvia galerija, kuri užtikrins komfortišką susisiekimą tarp terminalų. Naujasis terminalas turės ir dvi naujas galerijas, per kurias dalis keleivių galės būti laipinami tiesiai į lėktuvus.


Lietuvos oro uostai teigia, kad tiksli projektui įgyvendinti reikalingų investicijų suma paaiškės po viešojo pirkimo.

REKLAMA


Pasak Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento direktoriaus Dainiaus Čiuplio, naujojo terminalo statybos yra vienas iš oro uosto rekonstrukcijos etapų, kuris yra būtinas, siekiant aptarnauti augančius keleivių srautus, gerinti keleivių patirtį ir didinti oro uosto pajėgumus.


Anot oro uostų atstovų, naujo išvykimo terminalo statybos Vilniuje yra labai svarbios ir tarptautinės oro uostų konkurencijos kontekste – Rygos, Talino ir Varšuvos oro uostai taip pat intensyviai investuoja į savo infrastruktūrą, didina savo įtaką ir galimybes regione.


Vilniaus oro uostas naujojo terminalo statybų rangovą tarptautinio viešojo pirkimo būdu planuoja išsirinkti iki 2022 metų vidurio ir iškart pradėti darbus.


Baigus rangos darbus, naujasis terminalas keleivius galėtų priimti jau 2024 metų antroje pusėje.