Seimas pritarė siūlymui drausti bet kokia forma skatinti lošti

Seimas pritarė siūlymui drausti bet kokia forma skatinti lošti


Seimas po svarstymo antradienį pritarė siūlymui drausti bet kokia forma skatinti lošti. Už balsavo 108 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 8 parlamentarai.


„Darbietis” Mindaugas Puidokas sakė, kad į šias pataisas reikėtų žiūrėti kompleksiškiau.


„Priklausomybių prevencijos komisijoje turėjome diskusiją dėl šios įstatymo pataisos, ir yra problema, kad iki šiol įstatymo projekto rengėjai nėra pateikę jokių priemonių, užtikrinančių nelegalios internete teikiamos lošimų reklamos, nukreiptos į Lietuvoje esančius vartotojus, ribojimą ir dėl to gali susidaryti situacija, kai legaliai veikiančių ir mokesčius mokančių lošimų veiklos subjektų teisės bus apribotos nepagrįstai, o nelegalių lošimų paslaugų teikėjų atžvilgiu nebus imtasi jokių tinkamų veiksmų”, – sakė M. Puidokas.


Tuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas kalbėjo apie tai, kad karantino metu sparčiai auga „Nenoriu lošti” asmenų registras.

REKLAMA


„Didelė dalis ES šalių imasi dar radikalesnių priemonių – arba ribodami pačius azartinius lošimus, arba reklamą. Šiuo metu mes nei azartinių lošimų, nei reklamos neribojame. Mes tik apribojame rinkodarines priemones, kurias taiko azartinių lošimų organizatoriai savo portaluose, svetainėse. Reklama nepasikeistų, ji būtų tokia pati, kaip šiuo metu. (...) Mes kalbame tik apie papildomas agresyvias rinkodarines įtraukties priemones, kuriomis yra skatinama lošti ir bandoma įtraukti vis naujus ir naujus žaidėjus”, – sakė M. Majauskas.


Įstatymo projektu siūloma nustatyti draudimą skatinti lošti bet kokia forma ir priemonėmis, tai yra draudimą bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją ar atlikti įtikinėjimo veiksmus, įskaitant specialius renginius, bandomuosius lošimus, akcijas, nuolaidas, dovanas ir panašaus pobūdžio skatinamąsias priemones, skatinančius dalyvauti lošimuose ar nuotoliniuose lošimuose.

REKLAMA


Kaip teigiama aiškinamajame rašte, priėmus šį nutarimą, bus sudarytos sąlygos mažinti lošimų sukeliamus neigiamus padarinius visuomenei, sumažintas lošimų patrauklumas, turėtų mažėti lošimams išleidžiamos sumos ir trumpėti lošimams leidžiamas laikas.


Šiuo metu Lietuvoje draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose suteikiant teisę lošėjui iš karto ar per tam tikrą terminą po dalyvavimo lošimuose gauti dovanų iš lošimų organizatoriaus. Taip pat draudžiama ne lošimų organizavimo vietose ar lošimų organizatoriaus interneto svetainėje organizuoti žaidimus ar konkursus, bandomuosius lošimus, loterijas ir kitus renginius, kurie skatintų dalyvauti lošimuose, įskaitant nuotolinius lošimus.


Kad šis siūlymas būtų priimtas, Seime laukia dar vienas galutinis balsavimas.