Duobės keliuose vairuotojams jau kainavo 67 tūkst. eurų

Duobės keliuose vairuotojams jau kainavo 67 tūkst. eurų


Duobės keliuose kelia itin daug žalos automobiliams ir kovo mėnuo yra tas laikas, kai savo dėmesį vairuotojai turėtų koncentruoti būtent į jas. Daugiausiai įvykių skaičiuojama didžiuosiuose šalies miestuose. Šiemet, po tokios snieguotos žiemos pabaigos, žalų skaičius dėl duobių pirmą pavasario savaitę išaugo net dešimt kartų lyginant su praėjusiais metais. 


Jau išmokėta daugiau nei 67 tūkst. eurų


„Lietuvos draudimo“ duomenimis, bendrovės klientams, apsidraudusiems „Kasko“ draudimu, nuo šių metų pradžios jau išmokėta daugiau nei 67 tūkstančiai eurų už žalas, patirtas dėl duobių. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet žalų sumos yra didesnės.


„Pernai, žvelgiant į sausio ir vasario mėnesius, už žalas, pataikius į duobes, buvo išmokėta daugiau nei 32 tūkstančiai eurų, o šiemet už tą patį laikotarpį – daugiau nei 49 tūkstančiai eurų. Nors užfiksuotų žalų skaičius buvo toks pat.

REKLAMA


Vadinasi, padaryta žala automobiliams šiemet kur kas didesnė. Tam įtakos gali turėti permainingos oro sąlygos, daug sniego, kuriam tirpstant duobės gilėja. O ypač skirtumas matomas žvelgiant į kovo mėnesio duomenis – per pirmąsias keturias dienas nuostolių suma siekia jau daugiau nei 17 tūkstančių eurų“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas.


Dešimt kartų daugiau žalų


Anot Transporto žalų eksperto, kovo mėnesio pirmąją savaitę matomas didžiulis žalų skaičiaus skirtumas, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – šiemet kovo mėnesį jau fiksuota 20 žalų, susijusių su duobėmis keliuose, o pernai tuo pačiu laikotarpiu buvo fiksuotos tik dvi žalos.


„Panašu, kad kelių danga neišlaikė pavasarinio atlydžio ir sukėlė itin daug nemalonumų vairuotojams ir kelininkams. Toks didelis žalų skirtumas, lyginant su pernai, rodo, kad duobės sparčiai gilėja, jas sunku apvažiuoti, o ir balų gylis dažnai nėra aiškus. Todėl labai svarbu šiuo metu atidžiai stebėti važiuojamąją kelio dangą, neskubėti, nes galima netikėtai patekti į nemalonią situaciją. Juolab jei žmogus nėra automobilio apdraudęs „Kasko“ draudimu, gali tekti nemenkai ištuštinti savo piniginę“, –  sako specialistas.

REKLAMA


Kaip teigia draudikas, šiemet maksimali išmoka buvo beveik 13 tūkstančių eurų, kai vairuotojas į duobę pataikė dešine automobilio puse ir buvo sugadinta padanga, ratlankis, važiuoklė, rėmo kraštas. Draudikų duomenimis, šiemet vidutinė nuostolio suma, susijusi su žala dėl duobių, yra kiek daugiau nei 900 eurų.


Daugiausiai kenčia didmiesčių vairuotojai


Šiemet dažniausiai žalos skaičiuojamos Vilniaus mieste, Kauno mieste ir Vilniaus rajone. Anot draudimo atstovo, tam įtakos gali turėti didesni automobilių srautai, nes, nepaisant to, kad šalyje įvestas karantinas – žmonės didesnius atstumus važiuoja į darbus, tikėtina, jog dažniausiai automobiliu vaikus veža į darželius.


„Svarbu nepamiršti, kad pavasaris tik prasideda, o kasmet pastebime, kad būtent pavasarį žalų skaičius dėl duobių didėja, todėl noriu paraginti vairuotojus atkreipti dėmesį į kelio dangą ir vairuoti saugiai bei atsakingai“, – sako Giedrius Petrikas.