Jau pirmadienį įžanga į antrąjį Seimo rinkimų turą – išankstinis balsavimas

Jau pirmadienį įžanga į antrąjį Seimo rinkimų turą – išankstinis balsavimas


Pirmadienį, prieš spalio 25 d. vyksiantį antrąjį Seimo rinkimų turą, prasidėjo keturias dienas truksiantis išankstinis balsavimas.


Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių per pakartotinį balsavimą negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėse, vėl turi galimybę balsuoti iš anksto. Toks balsavimas vyks spalio 19–22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.


Per antrąjį rinkimų turą rinkėjai turės užbaigti formuoti naujos sudėties Seimą. Savo Seimo narį rinks 68 vienmandačių rinkimų apygardų rinkėjai. Tik Antakalnio, Šalčininkų – Vilniaus ir Medininkų rinkimų apygardų rinkėjams rinkimai jau pasibaigė, nes per pirmąjį turą jie išsirinko savo atstovus į naująjį Seimą.


Antrojo Seimo rinkimų turo metu saviizoliacijoje esantys rinkėjai (t. y. asmenys, grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose: Vilniuje – Laisvės pr. 5 („Litexpo" parodų ir kongresų centras); Kaune – Europos pr. 27 (Aleksoto inovacijų pramonės parkas); Šiauliuose – Vilniaus g. 297 (Sporto gimnazijos salė) ir Raseiniuose – Algirdo g. 1 (turgavietė).

REKLAMA


Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rinkėjams, kurie pageidaus balsuoti tokiose išankstinio balsavimo vietose, jokia išankstinė registracija nebus reikalinga, užteks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.


Visose išankstinio balsavimo vietose gali balsuoti rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos. Išankstinio balsavimo vietose, skirtose tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, gali balsuoti išimtinai tik saviizoliacijoje esantys rinkėjai (išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija).


Per spalio 11 d. vykusį pirmąjį rinkimų turą į Seimą buvo išrinkta 70 parlamentarų daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir tik 3 vienmandatininkai. Savo Seimo narį jau išrinko Antakalnio, Šalčininkų – Vilniaus ir Medininkų rinkimų apygardų rinkėjai. Jų atstovais naujajame Seime bus konservatorė Ingrida Šimonytė, Beata Petkevič ir Česlavas Olševskis iš Lietuvos rinkimų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos.

REKLAMA


Šiuose parlamento rinkimuose užsienyje esantys Lietuvos piliečiai pirmą kartą turi savo vienmandatę rinkimų apygardą.


Kaip numato Seimo rinkimų įstatymas, jeigu rinkimuose dalyvavo daugiau kaip du kandidatai ir Seimo narys nebuvo išrinktas, po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausia balsų.


Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių.


Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 d.