Vilniečiams spalį centralizuotas šildymas kainuos 20 proc. mažiau nei prieš metus

Vilniečiams spalį centralizuotas šildymas kainuos 20 proc. mažiau nei prieš metus


Vilniečiams spalio mėnesį centralizuotas šildymas bus 20 proc. pigesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai už kilovatvalandę (kWh) teko mokėti 4,27 cento, o šiemet – 3,40 cento, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.


Šildymo sezonas Vilniuje pradedamas nuo ketvirtadienio, spalio 15 dienos. 


Šių metų šildymo sezoną Vilniuje pradėti tokia kaina, anot Vilniaus šilumos tinklų generalinio direktoriaus Gerimanto Bakano, leidžia kuro kainos mažėjimas.


„Spalį kintamoji kainos dedamoji yra 2,13 cento už kWh ir sudaro daugiau nei du trečdalius visos šildymo kainos. Matome, kad dabar vidutinė kintamoji kainos dalis 43 procentais mažesnė nei buvo prieš 10 metų, o palyginti su prieš penkerius metus buvusia kintama dedamąją, ji mažesnė 39 procentais“, – pranešime cituojamas G. Bakanas.


„Tokiai kainų dinamikai didžiausios įtakos turėjo ne tik kuro kainų mažėjimas, bet ir efektyvesnė įmonės veikla, įmonės įrenginių modernizavimas, šilumos tinklų atnaujinimas ir didesnis šilumos gamybos kiekis biokuru kūrenamų įrenginių“, – aiškina didžiausio Lietuvoje centralizuoto šilumos tiekėjo direktorius.


Naujasis šildymo sezonas pradedamas atsižvelgiant į faktinę lauko oro temperatūrą – kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra būna žemesnė už +10°C. Pagal suderintą su Vilniaus miesto savivaldybe šilumos tiekimo eiliškumą, pirmiausia pradedamos šildyti sostinės gydymo įstaigos, vaikų darželiai ir mokyklos, tuomet gyvenamieji namai, komerciniai administraciniai pastatai, vėliausiai – pramonės įmonės.