Užsienyje įgyta profesinė kvalifikacija nuo šiol bus pripažinta ir Lietuvoje

Užsienyje įgyta profesinė kvalifikacija nuo šiol bus pripažinta ir Lietuvoje


Nuo šiol užsienyje įgyta profesinė kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).


„Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje“, – rašoma ketvirtadienį ministerijos išplatintame pranešime.


Pasak ŠMSM, iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo.


„Tai ypač aktualu norintiesiems Lietuvoje imtis tokių veiklų, kurioms reikalingas konkretus kvalifikacijos lygis. Dažniausiai šios veiklos susijusios su tolesnėmis studijomis ar mokymusi, bet svarbios ir siekiant dirbti, taip pat norint išklausyti Užimtumo tarnybos siūlomus kursus, pretenduoti į tam tikras pozicijas, atlyginimų kategorijas“, – vardijama pranešime.


Ministerijos teigimu, užsienio kvalifikacijų pripažinimo Lietuvoje poreikis kasmet didėja. 2021 metais profesinių kvalifikacijų, vidurinio ar aukštojo mokslo išsilavinimo pripažinimo pageidavo 363 asmenys, 2022 ir 2023 metais – virš 500.


Lietuvoje užsienio kvalifikacijų akademinio pripažinimo sistema paskutinį kartą buvo atnaujinta 2012 metais.


Užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą patvirtino Vyriausybė.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)