Naujas Lietuvos kariuomenės vadas – generolas R. Vaikšnoras

Alfredo Pliadžio nuotr.


Ketvirtadienį Seimas pritarė brigados generolo Raimundo Vaikšnoro skyrimui Lietuvos kariuomenės vadu.


R. Vaikšnoras penkerių metų kadencijai Lietuvos kariuomenės vadu paskirtas nuo liepos 24 dienos.


Už šią kandidatūrą balsavo visi 110 posėdyje dalyvavę parlamentarai.


Posėdžio metu skambėjo parlamentarų palaikymas R. Vaikšnoro kandidatūrai.


„Būsimam kariuomenės vadui teks nemenki iššūkiai kiekvieną ambiciją, kurią jūs turite norint stiprinti kariuomenę, žinoma, kad atsirems ne tik į finansus, bet ir į politinį palaikymą, kurį jums reikės surasti, organizuotis, įkalbinėti, tartis su visomis politinėmis partijomis. Nes tos pareigos įpareigoja surasti tą bendrą vardiklį, bendrą sutarimą. Ne tik gynybos taryboje, bet ir su visais politikais“, – posėdžio metu sakė buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas


„Jums linkiu įgyvendinti tai, kas pradėta, ir pereiti prie kokybiškai visiškai naujo mūsų pajėgumų formavimo“, – pridūrė konservatorius.

REKLAMA


Taip pat Seimas bendru sutarimu pritarė ir dabartinio kariuomenės vado Valdemaro Rupšio atleidimui iš pareigų. Jo kadencija baigsis liepos 23 dieną.


Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.


Šiuo metu R. Vaikšnoras eina sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės štabo viršininko pavaduotojo kariniam rengimui pareigas. Anksčiau jis yra buvęs Sausumos pajėgų vadu, šių pajėgų štabo viršininko pavaduotoju operacijoms, Gynybos štabo Operacijų valdybos viršininku, brigados „Geležinis Vilkas“ vadu.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)