Dalyje uostamiesčio savivaldybė siūlo atsisakyti rinkliavos už parkavimą

Dalyje uostamiesčio savivaldybė siūlo atsisakyti rinkliavos už parkavimą


Siekiant klaipėdiečius paskatinti aktyviau lankytis senamiestyje bei įvertinus verslo atstovų pasiūlymus, Klaipėdos savivaldybė siūlo dalyje miesto atsisakyti rinkliavos už automobilių statymą.


Anot miesto valdžios, kiekvieną dieną nuo 12.00 val. iki 14.00 val. siūloma atsisakyti rinkliavos senamiestyje ir centrinėje miesto dalyje nuo Danės upės iki Liepų ir Naujojo Sodo gatvių.


Taip pat siūloma, kad aikštelėje prie Piliavietės ir Žvejų gatvės dalyje ties pasukamuoju tilteliu šaltojo sezono savaitgaliais ir švenčių dienomis automobilius būtų galima statyti nemokamai.


„Vienas pagrindinių tikslų – kad pokyčiai atneštų daugiau gyvybės į senamiestį, todėl siūlome patvirtinti lengvatas tiek šaltuoju sezonu, tiek ištisus metus. Tikimės, kad siūlomos dvi nemokamos valandos po vidurdienio paskatins žmones atvykti pietauti į šioje miesto dalyje esančias kavines, aplankyti parduotuves, susitvarkyti reikalus čia įsikūrusiose įstaigose“, – pranešime teigė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. 


Pasak savivaldybės, tikslinant tvarką siūloma koreguoti ir rinkliavos zonų ribas. Tai reiškia, kad raudonoji zona išsiplėstų, o mėlynosios neliktų. Visos teritorijos, dabar patenkančios į mėlynąją zoną, būtų priskirtos žaliajai.

REKLAMA


Atsižvelgus į daugumos gyventojų siūlymus Vitės kvartale taip pat siūloma pratęsti rinkliavos zoną iki Klaipėdos centrinio stadiono. Kvartalo teritorija būtų priskirta žaliajai zonai.


Jei savivaldybės taryba siūlymams pritars, įvertinus pasiruošimo laiką, reikalingą sprendimui įgyvendinti, siūloma nustatyti, kad pokyčiai įsigaliotų nuo 2024 m. liepos 1 dienos, o siūlymas dėl nemokamų dviejų valandų (12-14 val.) senamiestyje – nuo 2025 m. sausio 1 d.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)