Seimas linkęs pratęsti draudimą retransliuoti rusiškus ir baltarusiškus žiniasklaidos kanalus

Seimas linkęs pratęsti draudimą retransliuoti rusiškus ir baltarusiškus žiniasklaidos kanalus


Seimas po pateikimo pritarė siūlymui pratęsti draudimą retransliuoti Rusijos ir Baltarusijos kanalų programas.


Už siūlymą pasisakė 78 parlamentarai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 4 Seimo nariai.


„Šiuo siūlymo esmė – Rusijos agresijos, karo Ukrainoje atžvilgiu ginkluotus veiksmus lydi ir aktyvi dezinformacija, kuri yra vykdoma ir Europos Sąjungos teritorijoje, ir už jos ribų. Europos Sąjungos institucijos irgi į sankcijų paketus traukia ir vienų, ir kitų Rusijos televizijų signalų blokavimus ES teritorijoje“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.


Pasak jo, draudimas retransliuoti Rusijos ir Baltarusijos kanalus galios tol, kol šios valstybės kels grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.


„Kad nereiktų kas kažkiek laiko vis grįžti ir šią nuostatą pratęsti, sutarėme, kad mes tiesiog remiamės Seimo patvirtinta Nacionalinio saugumo strategija, kurioje Rusijos Federacija ir Baltarusijos Respublika yra nurodomos kaip keliančios pavojų, grėsmę nacionaliniam saugumui“, – teigė ministras.


„Tai kol ta grėsmė šioje strategijoje yra įvardinta, tol ir galios šis draudimas“, – pridūrė jis.


„Siūloma ir toliau taikyti priemones, ribojančias Lietuvos nacionaliniam saugumui grėsmę keliančios informacijos sklaidą ir saugančias Lietuvos visuomenę nuo dezinformacijos bei kitų manipuliacijų viešąja informacija“, – nurodoma Vyriausybės pažymoje.

REKLAMA


Pernai rugsėjį parlamentas pratęsė draudimą retransliuoti ir platinti internete Rusijoje ar Baltarusijoje įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų įmonių radijo ir televizijos programas. Išimtis galioja tik Europos Sąjungos (ES) valstybių platinamiems kanalams.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)