Vaikų gynimo dienos minėjimas nuo šių metų perkeliamas į gegužę

Vaikų gynimo dienos minėjimas nuo šių metų perkeliamas į gegužę


Nuo šių metų Vaiko diena švenčiama trečiąjį gegužės penktadienį, o iki šiol birželio 1-ąją minėta sovietines šaknis turinti Vaikų gynimo diena yra išbraukta iš atmintinų dienų sąrašo, primena Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VTAĮT).


„Matant, Ukrainoje vykdomus nusikaltimus prieš taikius žmones, vaikus, tėvus, senelius, žinant, kad ten vaikai yra žudomi ir grobiami, būtų tiesiog nemoralu kartu su Rusija minėti Vaikų gynimo dieną. Nes šiandien vaikus ginti reikia būtent nuo Rusijos agresijos“, – tarnybos išplatintame pranešime cituojama VTAĮT vadovė Ilma Skuodienė.


„Birželio 1-ąją švenčia tokios šalys kaip Rusija, Šiaurės Korėja, Kinija, dalis posovietinių valstybių. Tai tapo aišku, kad negalime tapatintis su buvusia okupante ir jos nustatyta data“, – pabrėžė I. Skuodienė.


Tarnyba taip pat akcentuoja, kad gegužės mėnuo jau yra paskelbtas šeimos mėnesiu – pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama motinos diena, o pirmąjį birželio sekmadienį – tėvo.


„Tad tikrai simboliška tarp šių dviejų svarbių datų paminėti ir vaiko dieną“, – nurodoma VTAĮT pranešime.

REKLAMA


Tarnyba taip pat primena, kad šiemet lapkričio 20-ąją pradedama minėti ir Pasaulinė vaiko teisių diena.


Birželio 1-oji iš šventinių dienų sąrašo išbraukta praėjusių metų rudenį. Siūlydama atsisakyti posovietinio Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimo, Seimo narė, konservatorė Dalia Asanavičiūtė priminė, kad birželio 1 d. pirmąkart Tarptautine vaikų gynimo diena buvo paminėta 1950 m., po 1949 m. Maskvoje įvykusios Tarptautinės moterų konferencijos Sovietų Sąjungoje.


Šiuo metu ši diena minima daugelyje Rytų ir Vidurio Europos valstybių – Baltarusijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje bei komunistinėse valstybėse – Kinijoje, Šiaurės Korėjoje, Vietname.


Tuo metu daugelyje Vakarų šalių (Airijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Kroatijoje, Kipre, Nyderlanduose, Prancūzijoje) ir Skandinavijos valstybių (Danijoje, Suomijoje, Švedijoje) Pasauline vaikų diena laikoma lapkričio 20-oji – diena, kurią 1959 m. priimta Jungtinių Tautų vaiko teisių deklaracija bei kurią 1989 m. priimta Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija.


Iki šiol Pasaulinės vaiko teisių apsaugos dienos atmintinų dienų sąraše nebuvo.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)