Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu


Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes.


Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis.


Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos atlikti bus galima tik į bankus ir EPĮ, kurios yra pasirengusios teikti šią paslaugą.


Lietuvos banko duomenys rodo, kad praėjusiais metais momentinių mokėjimų skaičius itin išaugo prieš Didįjį penktadienį. Veikiausiai tuo laikotarpiu gyventojai aktyviausiai apsiperka šventėms. Momentinių mokėjimų skaičius nuolat didėja. 2024 m. sausio 1-kovo 15 d. momentinių mokėjimų CENTROlink per dieną vidurkis buvo 11,3 proc. didesnis nei tą patį praėjusių metų laikotarpį. Momentiniai mokėjimai, vykdyti per CENTROlink sistemą, palyginti su visais SEPA mokėjimais, 2023 m. sudarė 55 proc.

REKLAMA


Šventiniu laikotarpiu, kaip ir įprastai, bus vykdomi pavedimai tarp sąskaitų banko ar EPĮ viduje, atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis fizinėse prekybos vietose ar internetu, mokėjimai už el. prekybos sandorius. Gyventojai galės išsigryninti pinigų bankomatuose, naudotis internetine bankininkyste ir išmaniosiomis programėlėmis.


Momentinius mokėjimus galima atlikti tik į bankus ir EPĮ, kurios yra pasirengusios teikti šią paslaugą. Šventiniu laikotarpiu inicijuojant momentinį mokėjimą būtina atkreipti dėmesį į banko ar EPĮ pateikiamą informaciją pildant pavedimo duomenis ir prireikus pažymėti, kad jis būtų vykdomas kaip momentinis. Jeigu nebus galimybės atlikti momentinį mokėjimą, klientams bus siūlomas įprastas SEPA mokėjimas, kuris gavėją kitoje finansų įstaigoje pasieks tik po švenčių.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)