Likvidavus gaisrą Paneriuose, kietųjų dalelių koncentracija sumažėjo iki saugaus lygio

ELTA / Andrius Ufartas


Aplinkos apsaugos agentūros specialistai tvirtina, kad Panerių gatvėje likvidavus trečiadienio vakarą įsiplieskusį gaisrą, kietųjų dalelių koncentracija ore sumažėjo ir yra nepavojinga.


Aplinkosaugininkų duomenimis, ketvirtadienį 1 val. nakties KD10 koncentracija Savanorių prospekte oro kokybės tyrimų stotyje dar buvo lygi 297 µg/m³, o 2–4 val. nakties kietųjų dalelių koncentracija sumažėjo iki saugaus lygio ir siekė tik 8-40 µg/m³.


Tuo metu vykstant gaisrui Panerių gatvėje, kietųjų dalelių koncentracija, pasak Aplinkos apsaugos agentūros, buvo labai aukšta ir siekė 131–694 µg/m³, o paros KD10 koncentracija siekė 81 µg/m³ ir viršijo ribinę vertę (50 µg/m³).


Siekiant išsiaiškinti žalą aplinkai, įvykio vietoje paimti aplinkos oro mėginiai ir nuotekų vandens ėminiai.


Gaisras buvo lokalizuotas trečiadienio vakarą 22.22 val., o ketvirtadienį 5.32 val. – likviduotas.


1300 kvadratinių metrų plotas buvo apimtas skirtingų gaisro židinių, tada vis dar buvo rusenančių ir liepsnojančių atskirose vietose ugnies židinių.

REKLAMA


PAGD teigimu, pranešimas apie gaisrą gautas 18 val. 32 min.


„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas Eltai patvirtino, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje. Visgi teritorijoje, kurioje kilo gaisras, šiuo metu įsikūrusi įmonė UAB „Ruvis“.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dėl padidėjusios taršos ragino gyventojus užsidaryti langus, neiti į lauką.


NVSC ugdymo įstaigas Naujamiesčio, Karoliniškių rajonuose rekomenduoja ugdymo procesą ketvirtadienį tęsti nuotoliniu būdu.


Aplinkosaugininkai tirs, kiek teršalų pateko į orą


Užgesinus trečiadienį Vilniuje automobilių laužyne kilusį gaisrą, aplinkosaugininkai tirs, kiek teršalų pateko į aplinką, praneša Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovas Edgaras Skrebė. Pasak jo, nors įmonė „Ruvis“ turėjo taršos leidimą, bendrovė bus tikrinama.


„Aplinkosaugininkai reagavo nedelsiant, užtikrinome, kad į paviršines nuotekų sistemas nepatektų gesinimo vanduo, paėmėme oro ir vandens mėginius. Šiandien prasideda naujas darbų etapas. Prasidės metalo supirkimo ir apdorojimo įmonės patikrinimai, bus skaičiuojama, kiek ir kokių atliekų sudegė, kokių teršalų galėjo patekti į orą. Ir bus tiesiog taikomi tam tikri kontrolės veiksmai“, – ketvirtadienį LRT radijui teigė Edgaras Skrebė.

REKLAMA


„Pirminiais duomenimis įmonė turi taršos leidimą“, – pridūrė jis.


AAD atstovas paminėjo, kad oro tarša sklido per Vilniaus Lazdyno ir Pilaitės rajonus.


„Dėl oro taršos, tai Aplinkos apsaugos agentūra yra pasidalinusi oro taršos pirminiais duomenimis. Matosi, kad tarša pasklidusi Vakarų-Šiaurės kryptimi nuo gaisro židinio, per Lazdynus iki Pilaitės“, – paminėjo jis.


Daliai ugdymo įstaigų rekomenduojama dirbti nuotoliu


Po trečiadienio vakarą sostinės Panerių gatvėje kilusio gaisro automobilių laužyne daliai ugdymo įstaigų ketvirtadienį rekomenduojama dirbti nuotoliu.


Anot Vilniaus savivaldybės, tokios rekomendacijos siūlomos atsižvelgus į tai, kad kilusio gaisro dūmai toksiški, o į gaisro taršos poveikio zoną patenka švietimo ir ugdymo įstaigos.


Esant galimybių, į šalia esančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas mažųjų sostinės gyventojų taip pat nerekomenduoja vesti.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)