Mokytojų profsąjunga užtarimo ieško Seimo opozicijoje: siūlo ieškoti sutarimo dėl iškeltų reikalavimų

Skirmantas Lisauskas/BNS


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) penktadienį kreipėsi į opozicines partijas, siūlydama ieškoti sutarimo dėl dar mokytojų streiko metu iškeltų reikalavimų.


Sprendimą kreiptis ketvirtadienį priėmė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos prezidiumas.


Andriaus Navicko vadovaujamoji profesinė sąjunga primena, kad Lietuvos parlamentinės opozicinės partijos streiko metu palaikė iškeltus reikalavimus, tokius kaip mokytojų atlyginimų didinimas, klasių dydžių mažinimas ir švietimo darbuotojų etato peržiūra, kontaktinių valandų sumažinimas.


„Todėl Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kviečia opozicines partijas susitikti ir ieškoti sutarimo dėl iškeltų LŠDPS reikalavimų“, – teigiama profsąjungos pranešime.


LŠDPS atkreipia dėmesį, kad šiuo metu švietimo sistema „išgyvena didžiulę krizę“. Profsąjungos teigimu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuojamų pokyčių nepakanka.


„Ir nors Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijuoja vieną pertvarką po kitos, o partijų, Vyriausybės programose deklaruojamas švietimo prioritetas, akivaizdu – pasirinktas kelias nepakankamas, kad padėtis gerėtų. Tam įtakos turi ir politinė valdančiosios daugumos pozicija, susijusi labiau su deklaratyviais nei realiais žingsniais tam, kad būtų sprendžiamos įsisenėjusios problemos“, – rašoma LŠDPS pranešime.

REKLAMA


„LŠDPS, įvertinusi tiek trejų metų bendradarbiavimo su ŠMSM politinio pasitikėjimo vadovais ir politikais patirtis, tiek ir susiklosčiusią situaciją švietimo sektoriuje, konstatuoja, kad esamais sprendimais neužtikrinamas proceso sklandumas, neatsižvelgiama į ilgalaikes problemas ir kintančią situaciją“, – pabrėžiama išplatintame pranešime.


Profesinė sąjunga kreipėsi į Darbo partiją, Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“, Lietuvos socialdemokratų partiją ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą.


Rugpjūčio pabaigoje A. Navicko vadovaujamoji profesinė sąjunga nusprendė rugsėjo 29 dieną pradėti mokytojų streiką, kuris tęsėsi iki spalio vidurio. Padarius šešių savaičių pertrauką, prie aktyvių streiko veiksmų kelioms dienoms grįžta lapkričio pabaigoje. Pedagogai streikavo ir gruodžio 5 dieną, kai Seime buvo priimtas kitų metų valstybės biudžetas. Vis dėlto, A. Navicko vedamai profsąjungai nepavyko susitarti su šia valdančiąja koalicija.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)