Dėl lėšų švaistymo teisėsaugos akiratyje atsidūrė dar keturios šalies savivaldybės

Norbert Tukaj nuotr.


Dėl galimo piktnaudžiavimo skiriant išmokas savivaldybių tarybų nariams Panevėžio miesto bei Telšių, Radviliškio ir Joniškio rajonų savivaldybėse šią savaitę pradėti dar keturi ikiteisminiai tyrimai ir vienas dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo.


Kaip pranešė prokuratūra, du ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl įtariamo piktnaudžiavimo išmokant veiklai skirtas lėšas Telšių ir Radviliškio rajonų savivaldybių 2019–2023 metų kadencijos tarybų nariams. Abu šiuos tyrimus atliks Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).


STT pradėjo bei atlieka dar du ikiteisminius tyrimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi panaudojant Panevėžio miesto ir Joniškio rajonų savivaldybių lėšas.


Iš viso šiuo metu atliekami 23 ikiteisminiai tyrimai dėl galimai neteisėtai išmokėtų lėšų įvairių savivaldybių tarybų nariams, įtarimai pareikšti 4 asmenims.


Atskirą tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo Panevėžio miesto savivaldybėje pradėjo Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai.

REKLAMA


Pavasarį visuomenininkui A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.


STT jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl Vilniaus miesto, Kauno miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Ignalinos, Jonavos, Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Ukmergės, Pasvalio, Prienų rajonų bei Kretingos, Utenos ir Birštono savivaldybių.


Iš 19 pradėtų tyrimų įtarimai dėl skaidrumo panaudojant savivaldybių tarybų nariams skirtas lėšas pareikšti Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, buvusiam Alytaus merui Algirdui Vrubliauskui bei buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Sergejui Dmitrijevui.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)