Ministerija pritaria galimybei iš pensijų fondų išsiimti 10,8 tūkst. eurų

Ministerija pritaria galimybei iš pensijų fondų išsiimti 10,8 tūkst. eurų


Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pritaria parlamentaro, liberalo Jono Varkalio siūlymui leisti iš pensijų fondų išsiimti 10,8 tūkst. eurų. Tačiau SADM siūlo Seimui toliau projekto nesvarstyti, kol Konstitucinis Teismas (KT) nepriėmė nutarimo dėl Pensijų kaupimo įstatymo.


Taip pat SADM nepritaria to paties parlamentaro registruotoms Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siekta paskatinti darbdavius įsitraukti į pensijų kaupimą ir neapmokestinti jų sumokamos iki 3 proc. įmokos.


Anot ministerijos, siūlomi pakeitimai yra pertekliniai, nes pagal galiojantį mokesčių teisinį reguliavimą apmokestinamojo vieneto sumokėtos pensijų įmokos darbuotojo naudai gali būti priskiriamos leidžiamiems atskaitymams apskaičiuojant pelno mokestį.


Praeitų metų spalio mėnesį Seimas po pateikimo nepritarė Prezidentūros inicijuojamiems pakeitimams pensijų kaupimo sistemoje. Šalies vadovas Gitanas Nausėda siūlė Pensijų kaupimo įstatyme numatyti pensijų kaupimo dalyviui teisę vieną kartą per visą dalyvavimo kaupime laiką gauti vienkartinę ne didesnę kaip 25 proc. sukaupto turto dydžio išmoką.

REKLAMA


Tačiau parlamentas po pateikimo pritarė liberalo J. Varkalio siūlymui suteikti galimybę tiek sulaukusiems, tiek nesulaukusiems pensinio amžiaus pensijų fondų dalyviams gauti ne tik periodines išmokas, bet ir vieną kartą iš savo sukaupto turto išsiimti 10,8 tūkst. eurų.


Pateiktas projektas numato, kad tiek sulaukę, tiek nesulaukę pensinio amžiaus asmenys, tačiau sukaupę daugiau nei 10,8 tūkst. eurų, turi teisę gauti vienkartinę (arba periodinę) išmoką iki 10,8 tūkst. eurų.


Seimo opozicija yra pasikreipusi dėl esamos antrosios pakopos pensijų kaupimo tvarkos į KT. Teismas 2023 m. balandžio mėnesį priėmė nagrinėti Seimo narių grupės prašymą.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)