Dalyje Lietuvos bankų brangsta paslaugos

Dalyje Lietuvos bankų brangsta paslaugos


Vienas iš pagrindinių bankų Lietuvoje – „Revolut“ jau padidino kai kurių paslaugų įkainius, tuo metu „Luminor“ ir „Šiaulių bankas“ tai ruošiasi padaryti nuo sausio.


Anot bankų atstovų, pagrindiniai kasdienių paslaugų mokesčiai nesikeičia, o paslaugų planai brangsta tik nuo 10 centų iki 2 eurų.


Tuo metu vienas didžiųjų Lietuvoje veikiančių bankų „Swedbank“ įkainių artimuoju metu didinti neplanuoja. SEB bankas šiuo klausimu nekomentuoja, bet pabrėžia, kad visuomenę apie tokius planus sužinotų.


Kaip teigė „Revolut“ atstovė Akvilė Adomaitytė, Jungtinės Karalystės bendrovė pakėlė planų „Plus“ (nuo 2,99 iki 3,99 Eur/mėn.), „Premium“ (nuo 7,99 iki 9,99 Eur/mėn.) ir „Metal“ (nuo 13,99 iki 15,99 Eur/mėn.) įkainius, bet brangesnių planų klientams už tai suteikia programėlių prenumeratas – nuo „Nord VPN“, „Tinder“ iki „Financial Times“. Taip pat, anot jos, plano „Ultra“ kaina nesikeičia.


„Apibendrinus, mokamų planų kainos pokytis yra 1– 2 eurai per mėnesį. Standartinis planas buvo ir yra nemokamas“, – perduotame pranešime rašė ji.

REKLAMA


Pasak „Luminor“ banko komunikacijos vadovės Indrės Baltrušaitienės, dėl rinkos situacijos ir ekonominių sąlygų, nuo 2024 m. vasario branginamos ar apmokestinamos kai kurios rečiau taikomos paslaugos. Ji pateikė ir naujo apmokestinimo pavyzdžių: kriptovaliutos pirkimas ar su lošimu bei loterijomis susijusios paslaugos kainuos 0,5 Eur, apsilankymo oro uosto VIP poilsio zonoje mokestis augs nuo 28 iki 30 Eur, o kortelės išdavimas paštu kainuos 2 Eur.


„Paslaugų kainyną peržiūrime kiekvienais metais ir sprendimus priimame atsižvelgdami į rinkos situaciją. Daugelis būsimų pokyčių atspindi padidėjusias tam tikrų produktų ir paslaugų priežiūros išlaidas dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis bei rinkoje taikomą praktiką“, – aiškino I. Baltrušaitienė.


„Suprantame, kad neretas Lietuvos gyventojas šiuo metu susiduria su ekonominiais sunkumais dėl infliacijos ir kitų veiksnių, dėl to esame ir toliau pasiryžę savo paslaugas ir toliau siūlyti už teisingą kainą“, – pabrėžė ji.

REKLAMA


Ji taip pat pabrėžė, kad „Luminor“ ir toliau taikys 50 proc. nuolaidas nepasiturintiems asmenims ar asmenims gaunantiems socialines pašalpas, klientams iki 21 m. debeto kortelės paslauga – nemokama, o senjorams taikomos specialios kainos.


Tuo metu Šiaulių banko komunikacijos grupės vadovė Monika Rožytė paminėjo, kad nauji kasdienės bankininkystės, dokumentinių atsiskaitymų ir garantijų, kredito ir lizingo, investicinių bei kitų paslaugų įkainiai ir sąlygos įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d. Pasak jos pateiktų duomenų, pinigų laikymas pagrindinėje mokėjimo sąskaitoje brangs nuo 1,37 iki 1,47 Eur/mėn., paslaugų planas „Tradicinis“ nuo 1,5 iki 1,7 Eur/mėn. o „Modernus“ nuo 1 iki 1,1 Eur/mėn.


„Įkainius peržiūrime kasmet, šiais metais ne išimtis. Pagrindiniai kriterijai, turintys įtaką – klientų elgsena ir jų poreikius, kaštų struktūra bei paslaugų kainodara, kurią sudaro ir išlaidos trečiosioms šalims“, – teigė M. Rožytė.


Tuo metu didžiausio banko Lietuvoje – „Swedbank“ atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė teigė, kad šiuo metu nėra planuojami įkainių pokyčiai. Kito didžiojo banko – SEB atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė tikino, kad jie atsižvelgia į rinkos sąlygas ir teikiamų paslaugų savikainas, bet visada informuoja klientus apie pokyčius.


„Šiuo metu pokyčių įkainių srityje banke neplanuojame“, – informavo D. Tauškėlaitė.


„SEB bankas nuolat stebi sparčiai besikeičiančią situaciją, vertina klientų poreikius, patiriamas paslaugų teikimo sąnaudas, kurios didėja dėl reguliacinių reikalavimų, taikomų finansų sektoriui, ir nuolatinių mūsų investicijų į informacinių sistemų ir skaitmeninių bei savitarnos sprendimų tobulinimą ir pagal tai, esant poreikiui, koreguoja paslaugų kainodarą“, – komentavo I. Dauguvietytė-Daskevičienė.


Šiuo metu SEB bankas savo svetainėje nėra paskelbęs apie jokius paslaugų įkainių pokyčius.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 09 (2024)

    Savaitė - Nr.: 09 (2024)