Finansų ministerija skolinsis energijos kompensacijoms

Finansų ministerija skolinsis energijos kompensacijoms


Antradienį Seime priimtas sprendimas Finansų ministerijai suteikti teisę skolintis valstybės vardu. Numatoma, kad skolinamasis būtų galimas pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, savivaldybių lėšų piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams teikti trūkumui dėl aukštų energijos kainų padengti.


Už šį siūlymą balsavo 104, prieš 2, susilaikė 23 parlamentarai.


Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra tvirtinusi, kad siekį šių metų biudžete numatyti galimybę papildomai skolintis lemia lėšų poreikis, reikalingas išmokėti šildymo kompensacijas gyventojams.


Savivaldybių trūkstamas lėšas siūloma skolintis, atsižvelgiant į tai, kad tiksli lėšų suma, kurios reikės, savivaldybėms pritrūkus savo lėšų piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams teikti dėl aukštų energijos ir kuro žaliavų, naudojamų būstui šildyti ar karštam vandeniui ruošti, kainų rinkoje, nėra žinoma.


Atsižvelgiama į tai, kad savivaldybių biudžetuose šiemet nepakanka lėšų gyventojams būsto šildymo išlaidų ir išlaidų karštam ir šaltam vandeniui kompensacijoms pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą mokėti, lėšų trūkumas vadovaujantis minėtu įstatymu turi būti padengtas iš valstybės biudžeto.


Įstatymo projekte numatytų lėšų poreikis bus tenkinamas nekeičiant 2023 metų Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limito ir laikantis 2023 metams nustatyto valdžios sektoriaus balanso rodiklio.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)