Kitąmet bus skiriama daugiau lėšų vadovėliams ir mokymo priemonėms

Kitąmet bus skiriama daugiau lėšų vadovėliams ir mokymo priemonėms


Nuo sausio klasės krepšelyje daugėja lėšų mokymo priemonėms ir skaitmeninio ugdymo plėtrai. 2024 m. vadovėliams ir mokymo priemonėms, įskaitant ir skaitmenines, iš viso bus skiriama beveik 29 mln. eurų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).


„Tai bent dvigubai daugiau negu pernai ir ankstesniais metais, kai mokyklos dirbo pagal senas ugdymo programas“, – pažymi ministerija.


Disponuodamos padidėjusiomis lėšomis, mokyklos galės įsigyti daugiau modernių ugdymo priemonių: skaitmeninių užduočių ar užduočių rinkinių, interaktyvios medžiagos, žaidimų, virtualios realybės įrankių.


„Kitais mokslo metais visi mokiniai jau mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas, mokyklos turės didesnį poreikį įsigyti naujų vadovėlių ir mokymo priemonių, todėl atitinkamai planuojamos ir lėšos. Leidyklos jau rengia vadovėlius, reikalingus kitiems mokslo metams“, – savo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.


Šiais metais vadovėliams ir skaitmeninėms ugdymo priemonėms klasės krepšelyje numatyta 13,8 mln. eurų, be to, iš Europos Sąjungos lėšų ir kitų šaltinių papildomai skirta dar 13,5 mln. eurų, iš viso – 27,3 mln. eurų.

REKLAMA


Kitais metais 5,1 mln. eurų auga biudžeto lėšos, skiriamos vadovėliams ir skaitmeninėms priemonėms, o iš Europos Sąjungos lėšų numatoma 10 mln. eurų vadovėliams. Iš viso numatoma 28,9 mln. eurų.


Šių metų rudenį nelyginių klasių moksleiviams pradėjus mokytis pagal atnaujintas ugdymo programas, mokytojai atkreipė dėmesį į naujų vadovėlių trūkumą. Ministerija kritikuojama dėl tinkamo nepasirūpinimo naujais vadovėliais, parengtais atnaujintoms ugdymo programoms. Vis dėlto, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas ne kartą teigė, kad ministerija vadovėlių neleidžia, todėl rūpinasi tik pakankamu finansavimu jiems įsigyti.


Leidyklos suplanavusios ir atnaujinti 94 vadovėlius 1–12 klasėms: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, gamtos mokslų, geografijos, istorijos, biologijos, fizikos, ekonomikos ir verslumo, užsienio kalbos, informatikos.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 09 (2024)

    Savaitė - Nr.: 09 (2024)