Vairuotojų kvalifikacijos kortelės bus išduodamos nuo 2024 m. liepos

Vairuotojų kvalifikacijos kortelės bus išduodamos nuo 2024 m. liepos


Seimas priėmė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymą nustatyti vairuotojų kvalifikacijos kortelių išdavimo terminą nuo 2024 m. liepos 1 d. Tam rugpjūčio mėnesį pritarė Vyriausybė.


Už VRM siūlymą balsavo 108, susilaikė 6, prieš nebalsavo nei vienas parlamentaras.


2022 m. buvo nustatyta „vairuotojo kvalifikacijos kortelės“ sąvoka bei įtvirtintos nuostatos, kad sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams, kurie verčiasi komerciniu krovinių arba keleivių vežimu ir kurių vairuotojo pažymėjime neįrašytas vairuotojo kompetenciją patvirtinantis ES kodas, tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti vairuotojo liudijimą arba vairuotojo kvalifikacijos kortelę.


Buvo numatyta, kad vairuotojo kvalifikacijos korteles „Regitra“ išduoda nuo 2023 m. lapkričio 1 d. Tačiau įmonė sutartį su pirkimą laimėjusiu dalyviu sudarė tik 2023 m. balandžio 22 d., tiekėjas, su kuriuo buvo sudaryta sutartis, vairuotojo kortelių blankus pagaminti ir pristatyti gali tik po 8 mėnesių po užsakymo gavimo dienos.

REKLAMA


Tad, atsižvelgiant į faktines aplinkybes, realus vairuotojų kvalifikacijos kortelių išdavimas galimas nuo 2024 m. liepos 1 d.


Įstatymui įgyvendinti valstybės, savivaldybių biudžetų ar kitų valstybės fondų lėšų neprireiks. Visus su įstatymo projekto įgyvendinimu susijusius kaštus „Regitra“ padengs iš įmonės lėšų.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)