Kuriuose Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose labiausiai brango būstas?

Kuriuose Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose labiausiai brango būstas?


Nors viešojoje erdvėje kuriamas vaizdas, kad nuomos kainos Vilniuje tampa nebeįperkamos nekilnojamojo turto (NT) plėtojimo bendrovės „Omberg group“, duomenys rodo, jog šiais metais kainos beveik nekito, o kai kuriuose rajonuose netgi mažėjo.


Bendrovės duomenimis, daugiausiai nuo šių metų pradžios būsto nuomos kainos pakito Senamiestyje – padidėjo beveik 7,81 proc., tam įtakos galėjo turėti ankstesnis parduodamų būstų kainų augimas. Kainos augo ir Rasose – 7,05 proc., tam įtakos galėjo turėti naujo butų projekto pasiūla bei mikrorajono konversija į vis patrauklesnę vietą gyventi. Šnipiškėse nuomos kaina kilo 6,7 proc. – ši vieta pastaraisiais metais sparčiai atsinaujina, kuriami parkai, statomi nauji būstai, netoli yra centrinis Vilniaus verslo rajonas bei Senamiestis.


Kitose Vilniaus vietose nuomos kainos augo mažiau: Pilaitėje – 4,92 proc. Vilkpėdėje – 4,27 proc. Pašilaičiuose – 3,76 proc., Žirmūnuose – 2,03 proc., Fabijoniškėse – 1,46 proc. Naujamiestyje bei Viršuliškėse – mažiau nei 1 proc. Mažiausias nuomos kainos pokytis matomas Justiniškėse – čia būsto nuoma padidėjo – vos 0,27 proc.

REKLAMA


„Rajonuose, kuriuose yra daugiau senesnės statybos namų, pastatytų iki 2000 m., nei naujos statybos namų, nuomos kainos išlieka gana stabilios. Tokio būsto savininkai kainų nekelia arba kelia neženkliai žmonėms, kurie pasirašė standartinę 1 metų sutartį su galimybe prasitęsti. Manome, kad ateityje, kai pilnai išsiplėtos Viršuliškių ir Justiniškių infrastruktūra ir pasibaigs naujų projektų statyba, tie rajonai taps dar patrauklesni bei nuomotojai bus pasiryžę mokėti didesnę sumą“, – teigia „Omberg group“ Plėtros ir inovacijų vadovė Ieva Genevičienė.


Šį laikotarpį nuomos kaina mažėjo Lazdynuose – 0,64 proc., Antakalnyje – 0,76 proc.., Verkiuose – 1,24 proc., Karoliniškėse – 2,11 proc., Žvėryne – 3,87 proc. bei Bajoruose – 4,76 proc. Pastarajame mikrorajone nuomojamų būstų pasiūla yra nedidelė, jų tarpe daugiau senų butų, kas gali būti reikšminga priežastis kainų kitimui.


Labiausiai būstą pirkti, o ne nuomotis, apsimoka Pilaitėje

Taip pat I. Genevičienė pamini, kad vienas iš rodiklių, padedantis orientuotis rinkoje bei apsispręsti pirkti ar nuomoti būstą – nuomojamo buto kvadratinių metrų (kv. m.) kainos ir parduodamo buto kv. m. kainos santykis. Anot jos, jei nuomos grąža, gaunama kv. m nuomos kainą padalinus iš kv. m pardavimo kainos yra didesnė už dabartinės rinkos vidurkį, kuris 2023 m. yra 0,41 proc., labiau verta būstą pirkti, o ne nuomotis.

REKLAMA


„Pagal šį santykį, jei nuoma Senamiestyje kainuoja apie 18 Eur už vieną kv. m., o parduodamo buto kaina yra apie 5000 eurų už kv. m., tai nuomos grąža yra tik 0,36 proc., mažiau nei dabartinis vidurkis – 0,41 proc. Žinoma, tai gana reliatyvus rodiklis, nes apima tik 2023 metus, pavyzdžiui, skaičiuojant nuo 2018 metų spalio mėn. iki šio momento, nuomos grąžos vidurkis būtų maždaug 0,46 proc. ir reikštų, kad butą verta pirkti tik Bajoruose (0,48 proc.) ir Pilaitėje (0,53 proc.), tačiau svarbu nepamiršti įvertinti ir kitų veiksnių“, – atkreipia dėmesį ji.


Pasak bendrovės teikiamų duomenų, nuomos grąža didžiausia yra Pilaitėje, o už vidurkį aukštesnė šiuose mikrorajonuose: Bajoruose, Rasose, Šnipiškėse, Vilkpėdėje, Antakalnyje, Verkiuose ir Naujamiestyje. Žemesnė už vidurkį nuomos grąža šiuo metu yra Senamiestyje, Fabijoniškėse, Lazdynuose, Karoliniškėse bei Žvėryne.


I. Genevičienė priduria, kad svarstantiems įsigyti būstą, reikia nepamiršti kitų prielaidų, tokių kaip paskolos įmokos ar palūkanos. Taip pat svarbu įvertinti dabartinę makroekonomikos situaciją, EURIBOR lygį, būsto kylimo procentus, bei įsivertinti savo namų ūkio grynąsias pajamas.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)