Policijos statistika negailestinga: šiemet eismo įvykiuose žuvo 42 proc. daugiau žmonių nei pernai

Policijos statistika negailestinga: šiemet eismo įvykiuose žuvo 42 proc. daugiau žmonių nei pernai


Šiemet eismo įvykių skaičius, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, auga nesmarkiai, tačiau žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius šiais metais išaugo 42 procentais, teigia Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkas Rytis Vosylius.


Šią statistiką trečiadienį policijos atstovas paskelbėt LRT radijuje.


„Iš esmės eismo įvykių, palyginti su pernai metais, skaičius išliko stabilus. Padidėjimas 2 procentais, tai tikrai nedidelis. Bet mirčių keliuose padidėjo drastiškai – šiai dienai net 42 procentai, tai yra 27 žmonėms daugiau žuvo nei per tą patį laikotarpį pernai“, – LRT radijui sakė R. Vosylius.


Anot jo, dažniausiai mirtinos avarijos įvyksta dėl leistino greičio viršijimo.


„Apie 70 procentų tokių įvykių (avarijos) priežastis yra arba greičio viršijimas, arba saugaus greičio nepasirinkimas“, – komentavo R. Vosylius.


Lietuvos transporto saugos administracijos direktorius Genius Lukošius atkreipė dėmesį į tai, kad mirtinos avarijos įvyksta ir dėl to, kad prie vairo sėda neblaivūs, teisės vairuoti neturintys asmenys, taip pat avaringumo situaciją keliuose blogina nesaugūs sustojimai kelkraščiuose, transporto priemonių techninės būklės trūkumai.

REKLAMA


„Priežastys yra labai pasiskirsčiusios. Į pagrindines avarijų priežastis koncentruojamasi, su jomis dirbama, bet ir prie tų mažesnių teks grįžti, jos vėl atsiranda“, – LRT radijui sakė G. Lukošius.


Policijos atstovas R. Vosylius pažymėjo, kad atsakomybės griežtinimas už Kelių teismo taisyklių (KET) pažeidimus nėra svarbiausia priemonė, siekiant pagerinti avaringumo situaciją šalyje, tačiau, kaip pripažino pareigūnas, ši priemonė yra veiksminga. Pasak R. Vosyliaus, pavyzdžiui, už vairavimą išgėrus, kai girtumas viršija 1,5 prom. numačius baudžiamąją atsakomybę, tokį pažeidimą padarančių vairuotojų ėmė mažėti.


„Šiai diena, jei imti šešis mėnesius, kiek nustatyta neblaivių vairuotojų, tai daugiau kaip 1,5 promilės pripūtė dvigubai mažiau vairuotojų negu administracine tvarka baustų vairuotojų, tai yra pripūtusių iki 1,5 promilės“, – dėstė R. Vosylius.


Jis priminė, kad Policijos departamento iniciatyva yra parengtos įstatymų pataisos, kuriomis siekiama sugriežtinti atsakomybę baudų KET pažeidimus nemokantiems asmenims, taip pat tiems, kurie ne pirmą kartą sėda prie vairo, neturėdami teisės vairuoti arba, kai ši teisė iš jų buvo atima. Pasak R. Vosylius, šie teisės aktų pakeitimų projektai šiuo metu svarstomi Vidaus reikalų ministerijoje.   


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)