Prezidentūra: iki karantino švelninimo laukia dar ilgas kelias

Prezidentūra: iki karantino švelninimo laukia dar ilgas kelias


Prezidento vyriausiasis patarėjas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta teigia, kad net jei artimiausiu metu Lietuvai pavyktų peržengti COVID-19 pandemijos piką, dėl aukšto sergamumo lygio šalyje švelninti karantino nebus skubama.


„Tą pozityvią žinią, kad galbūt pandemijos pikas yra jau mums už nugarų, be abejo, reikia patvirtinti, sulaukti šios savaitės pabaigos. Bet taip pat svarbu akcentuoti, kad jeigu mes ir peržengiame tą piką, mes esame labai aukštai pandemijos lygio prasme ir iki karantino švelninimo yra dar ilgas kelias. Labai svarbu laikytis nustatytų reikalavimų, visų apribojimų ir toliau susitelkus mažinti užsikrėtimo skaičius“, – spaudos konferencijoje teigė S. Krėpšta.


Jis taip pat pridūrė, kad antradienį pristatyta Vyriausybės ekspertų karantino lygių sistema teikia tam tikras indikacijas, kada galėtų būti svarstomi karantino švelninimo reikalavimų peržiūra, tačiau pats konkretaus laiko neįvardijo.

REKLAMA


Lietuvoje praėjusią parą, ištyrus 15 330 ėminių, koronaviruso infekcija nustatyta 2717 asmenų, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.


Per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 27 žmonės, o mirusių nuo COVID-19 padaugėjo iki 40, skelbia Statistiko departamentas.