Iš ministrės postos besitraukianti M. Navickienė: pripažįstu, padariau žmogišką klaidą

Iš ministrės postos besitraukianti M. Navickienė: pripažįstu, padariau žmogišką klaidą


Tęsiantis skandalui dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pranešė pateikusi premjerei atsistatydinimo prašymą.


„Ką tik priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų. Išsiunčiau atsistatydinimo prašymą Premjerei Ingridai Šimonytei“, – trečiadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė ministrė, nurodydama, jog ketvirtadienio rytą plačiau pakomentuos priimtus sprendimus.


Įmonė „Foxpay“ bei jos buvęs valdybos narys, M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas atsidūrė dėmesio centre, paaiškėjus, kad Lietuvos bankas atlieka minėtos finansinių technologijų įmonės patikrinimą. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.


Dėl „Foxpay“ buvo atliekamas tyrimas ir vyriausybinėje Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijoje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei Ievai Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis savininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Pranešama, kad  dar svarstant būsimą sandorį „Foxpay“ savininkė pakeitė planus ir persigalvojo, tačiau komisija savo iniciatyva įvertino įmonę ir nustatė, jog investuotoja neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

REKLAMA


Dar daugiau įtarimų dėl „Foxpay“ bei įmonės vadovybės kilo po to, kai naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog į skandalą įsivėlusio „Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“. Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I. Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs V. Germanas. Kaip rašoma portalo publikacijoje, ministrės M. Navickienės sutuoktinis, buvęs „Foxpay“ valdybos narys M. Navickas kartu su V. Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus. Anksčiau M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.


Taip pat naujienų portalas pranešė, kad pernai ministrė kartu su įmonės „Foxpay“ akcininke I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.


M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

REKLAMA


2012-2016 m. M. Navickienė taip pat buvo „LITLAB“ akcininkė. Ministrė yra sakiusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo – tačiau apie jos sugyventinį V. Germaną nieko nežinojusi.


M. Navickienė apie kelionę į Dubajų: prisipažįstu, padariau žmogišką klaidą

Monika Navickienė pripažįsta, kad priėmus sprendimą privačiu lėktuvu skristi į Dubajų, padarė žmogišką klaidą.


„Nors esu įsitikinusi, kad nepažeidžiau viešojo intereso, prisipažįstu, padariau žmogišką klaidą. Spontaniškas sprendimas prisijungti prie kelionės, kuri buvo pasiūlyta mano vaikams“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė M. Navickienė.


„Tuo metu, kai tą sprendimą priėmiau, man atrodė rizikos nekeliantis privatus reikalas, nesusijęs su mano einamomis pareigomis. Juolab tuo metu neturėjau jokios informacijos nei iš žiniasklaidos, nei iš institucijų, kurios keltų jokių reputacinių abejonių“, – pridūrė ji.


Visgi politikė sako esanti įsitikinusi, kad žala valstybei dėl šio jos sprendimo nebuvo padaryta.


„Esu tikra, kad nepadariau žalos valstybei, nesukūriau interesų konflikto, tačiau matydama visas aplinkybes jau šiandieną pripažįstu, kad tai buvo žmogiška klaida, kurios niekada nekartočiau“, – sakė ji.


„Ir vakar priėmiau ypatingai sunkų, bet neabejoju, kad teisingą sprendimą pasitraukti iš užimamų pareigų. Kodėl? Visų pirma todėl, kad pastarieji įvykiai kuria milžinišką neigiamą emocinį krūvį mano artimiesiems, dukroms, mamai ir žmonėms, su kuriais pastaruosius ketverius metus dirbau“, – teigė politikė.Premjerė sprendimui pritarė

M. Navickienė tikina sprendimą priėmusi trečiadienio vakarą ir apie jį telefonu informavusi premjerę Ingridą Šimonytę.


„Vakar vakare telefonu pasikalbėjau su premjere. Toks ir buvo mano sprendimas“, – sakė iš pareigų besitraukianti ministrė.


„Aš pasakiau, kad aš ketinčiau trauktis ir premjerė tam pritarė“, – pridūrė ji.


M. Navickienė viliasi, kad premjerė tenkins jos prašymą atsistatydinti.


Sako, kad norėtų likti konservatorių partijoje

Iš posto besitraukianti socialinės apsaugos ir darbo ministrė teigė, kad po kilusio skandalo norėtų tęsti darbą konservatorių partijoje.


„Labai norėčiau kol kas likti partijoje. Jeigu partijos bendražygiai matys, kad galiu būti vertinga partijos nare, tai su dideliu noru likčiau aktyvi partinėje veikloje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė M. Navickienė.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)