Prezidentas po teismo sprendimo dėl M. Sinkevičiaus: visų „čekiukų“ verpete atsiradusių politikų veikla turėtų būti įvertinta

ELTA / Dainius Labutis


Teismui pripažinus Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių kaltu vadinamojoje „čekiukų“ byloje, šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, kad visų į šį skandalą patekusių politikų veikla turėtų būti įvertinta simetriškai.


„Kiek žinau, Mindaugas Sinkevičius ketina kreiptis ir apeliuoti šį sprendimą, bet pirmos instancijos sprendimas yra būtent toks“, – pirmadienį TV3 televizijai sakė antrajai kadencijai perrinktas G. Nausėda.


„Norėtųsi, kad šiame čekiukų skandalo verpete atsiradusių politikų veikla būtų įvertinta simetriškai, kad nebūtų kalbama tik apie vienos partijos atstovus arba vienus atpirkimo ožius, o kiti sau ramiai patyliukais stovėtų ir šypsotųsi“, – vylėsi jis.


Nors šalies vadovas teigė apgailestaujantis dėl sujauktos M. Sinkevičiaus politinės karjeros, anot jo, politikas privalo priimti atsakomybę už savo veiksmus,


„Sprendimas dėl pono Sinkevičiaus bent jau šiuo metu užbraukia jam galimybes siekti politinės karjeros rudenį. Gaila, tai perspektyvus, jaunas žmogus, tikrai pajėgiantis daug ir, kiek man teko įsitikinti, turintis ir Jonavos žmonių pasitikėjimą“, – pabrėžė G. Nausėda.

REKLAMA


G. Nausėda kategoriškai neigė, kad gegužės viduryje lankydamas Jonavoje ir susitikdamas su M. Sinkevičiumi galėjo daryti įtaką pirmosios instancijos teismo sprendimui.


„Tai neatsitiko. Mes matome principingą teismo sprendimą. Jokios įtakos tas vizitas nepadarė ir negalėjo padaryti. Mano giliu įsitikinimu, mūsų teismų sistema yra tokia nepriklausoma, kokia niekada nebuvo“, – teigė šalies vadovas.


Kauno apygardos teismas Jonavos merą M. Sinkevičių pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo, jam skirta 12,5 tūkst. eurų baudą, trejiems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.


Anot teisėsaugos, 2019–2023 m. laikotarpiu būdamas Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariu M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas.

REKLAMA


Teismas konstatavo, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo teikiami suklastoti tarybos nario išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai. Anot teismo, tokiais savo veiksmais M. Sinkevičius padarė 1 tūkst. 487 eurų žalą Jonavos rajono savivaldybės administracijai.


Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)