Vilniuje ir Kaune bus įvesta komendanto valanda: paaiškino, kaip tai paveiks gyventojus

Lietuvos kariuomenės nuotr.


Antradienio vakarą tam tikruose Vilniaus ir Kauno mikrorajonuose įvedant komendanto valandą, gyventojų tai neturėtų paveikti, sako Gynybos štabo karininkas, majoras Donatas Suchockis.


Visgi jis pažymi, kad komendanto valandos metu bus statomi kontrolės postai, kuriuose vairuotojai ar pėstieji gali būti sustabdyti karių ar policijos pareigūnų bei paprašyti pateikti asmens dokumentus.


„Kur vyks kontrolės postai su policijos pareigūnais, bus atliekama procedūra, labai panaši į įprastus kelių policijos reidus, kuomet stabdomas visas kelyje dalyvaujantis transportas, gali būti stabdomi pėstieji, bet tik tuo tikslu, kad patikrinti dokumentus, galbūt išimtinais atvejais patikrinti automobilio turinį, tačiau judėjimo kryptis niekaip nebus keičiama gyventojams ir jie galės kaip po įprasto policijos reido judėti toliau, parodę savo dokumentus“, – LRT radijui antradienio rytą sakė D. Suchockis.

REKLAMA


„Pratybas modeliuojame taip, kad visuomenės gyvenime būtų kuo mažiau intervencijos. Būtent dėl to ir pasirinktos valandos nuo 22 iki 5 val. Iš principo tai yra ramybės valandos, kai judėjimo į darbus ir apskritai yra gerokai mažiau“, – pridūrė jis.


Kaip skelbta anksčiau, Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pratybos sostinėje ir Kaune vyksta gegužės 6–8 dienomis. Pratybų metu tikrinamas institucijų, įstaigų ir organizacijų pasirengimas vykdyti mobilizaciją ir sąjungininkų priėmimo užduotis, turto rekvizavimas ir komendanto valandos paskelbimas.


Anot kariuomenės vado Valdemaro Rupšio, Lietuvoje iš viso treniruosis daugiau kaip 20 tūkst. šalies ir sąjungininkų karių.


Dalyvauti pratybose pašaukti 2,5 tūkst. aktyviojo rezervo karių, dar keli tūkstančiai pakviesti trumpai informacijos sutikrinimo procedūrai. Pratybų metu bus testuojama ir komendantūrų sistema.


Didžiausias karines pratybas nuo Šaltojo karo laikų NATO pradėjo šių metų sausį. Kaip skelbta anksčiau, pratybos skirtos imituoti NATO atsaką į tokio varžovo, kaip Rusija, puolimą. Jose dalyvaus 50 laivų, 80 orlaivių ir daugiau kaip 1 100 kovos mašinų. Kariniai manevrai vykdomi NATO pertvarkius savo gynybą po Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 metais.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 28 (2024)

    Savaitė - Nr.: 28 (2024)