Užsienio reikalų ministras: tankų galime palaukti, o oro gynyba reikalinga jau šiandien

Lukas Balandis/BNS


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis mano, kad krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno siūlymas perdėlioti krašto apsaugos prioritetus, didesnį dėmesį skiriant oro gynybai, yra racionalus ir atitinkantis karinį patarimą.


„Siūlymas, kuris buvo pristatytas ir koalicijos partneriams, ir vėliau visuomenei, opozicijai ir partneriams, jis tikrai įtikina, jis yra racionalus, apginamas ir atsako į tuos klausimus, kurie buvo kilę anos diskusijos metu“, – penktadienį žurnalistams teigė G. Landsbergis.


Jis mano, kad L. Kasčiūno perdėlioti prioritetai neprieštarauja kariniam patarimui.


„Kaip veikia karinis patarimas krašto apsaugos sistemoje – tai yra pateikiamos kelios alternatyvos ir jas politinė vadovybė išsirenka kaip tinkamiausias. Ir aš manau, kad ponas Kasčiūnas pats neperrašinėjo kažkokių planų, jie tiesiog pažiūrėjo, kokie kariniai patarimai ar kokios modifikacijos yra galimos iš tų, kokios buvo duotos“, – sakė politikas.

REKLAMA


G. Landsbergis akcentavo, kad taip pat manąs, kad oro gynybai turėtų būti skiriamas didesnis prioritetas.


„Tai yra labiausiai trūkstamas resursas visoje NATO šiandieną. Todėl investicija į tai atliepia ir mūsų, ir sąjungininkų didžiausius pageidavimus, ko dabar labiausiai reikia. Mes neatsitraukiame nuo tankų, mes toliau savo diviziją sunkiname, tačiau tai ištęsiame kalendoriuje. Tačiau tankų galime laukti, o oro gynyba mums reikalinga jau šiandieną“, – pabrėžė jis.


Krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas teigia siūlantis vietoje suplanuoto tankų bataliono steigti kuopą ir didesnį dėmesį skirti oro gynybos stiprinimui. Anot jo, ilgainiui tankų kuopa būtų didinama iki bataliono dydžio. Šią idėją ministras trečiadienį pristatė premjerės organizuotame susitikime dėl gynybos finansavimo.


L. Kasčiūnas teigia partijų atstovams trečiadienį pateikęs siūlymą artimiausiu metu įsigyti dar dvi vidutinio nuotolio gynybos sistemas.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)