Antikorupcijos komisijos pirmininkas: azartinių lošimų bendrovės nutyli informaciją apie rizikingus klientus

Antikorupcijos komisijos pirmininkas: azartinių lošimų bendrovės nutyli informaciją apie rizikingus klientus


Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis sako, kad azartinių lošimų bendrovės neperduoda informacijos Lošimų priežiūros tarnybai dėl pralošiamų didelių sumų bei rizikingų klientų. Anot jo, šiuo metu kalbama, kad buvęs „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis 40 mln. eurų galėjo būtent pralošti.


„Šiandien kalbama, kad 40 mln. eurų buvo pralošti. Be abejo tai yra ikiteisminio tyrimo medžiaga, bet iš tos informacijos, kuri buvo pateikta dalyvavusio Europos prokuroro, pagrindinė versija yra, kad tie pinigai buvo pralošti. Nebent kitos versijos vėliau pasitvirtins“, – trečiadienį po parlamento Antikorupcijos komisijos uždaro posėdžio žurnalistams kalbėjo A. Stončaitis.


„Kol nepradedi aiškintis situacijos, galvojau, kad visą informacija Lošimų kontrolės institucija mato. Deja daug nemato, kadangi lošimų bendrovės informaciją nutyli“, – pažymėjo jis.


A. Stončaitis tikino, kad vykusiame uždarame posėdyje institucijos suteikė daugiau informacijos apie „BaltCap“ ir Š. Stepukonio istoriją negu prieš tai buvusiam atvirame posėdyje. Anot jo, buvusio „BaltCap“ partnerio pinigų judėjimas buvo atsekamas, tačiau laiku tai nebuvo padaryta.

REKLAMA


„Manau, kad informacijos diskusijai šiandien buvo pateikta žymiai daugiau, buvo įvairesnė informacija. O klausimai lieka toliau nagrinėtini, kaip buvo pavogti 40 mln. eurų. (...) Pinigų judėjimas buvo pakankamai atsekamas, bet dėl įvairiausių priežasčių jis laiku nebuvo atsektas“, – sakė parlamentaras.


„Neturime duomenų, kad kas nors specialiai būtų nepastebėję, bet tai bus atsakyta ikiteisminio tyrimo metu, jeigu tokie duomenys bus. (...) Visi sutinka, kad procedūros ir teisinis reguliavimas šiandien yra pakankamas, nes yra europinės direktyvos. Tačiau kontrolė vykdymo, visi pripažįsta, kad joje yra spragos ir pirmiausia tai turi pasižiūrėti Lietuvos bankas bei Finansų ministerija“, – aiškino jis.


Anot Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko, parlamentinė kontrolė minėtu klausimu toliau bus vykdoma.


Buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Š. Stepukonis vasarį buvo sulaikytas Vilniuje. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų kapitalo fondo lėšų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

REKLAMA


Vilniaus miesto apylinkės teismui patenkinus prokuratūros prašymą ir leidus įtariamajam Š. Stepukoniui užsegti apykoję, penktadienio popietę buvęs „BaltCap“ partneris paleistas į laisvę.


Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Europos prokuroras Darius Karčinskas ketvirtadienį kreipėsi į teismą, prašydamas pratęsti Š. Stepukonio suėmimą dar mėnesiui.


Dėl Š. Stepukonio atliekami du ikiteisminiai tyrimai. Pirmajame jis įtariamas dėl maždaug 27 mln. eurų „BaltCap“ fondų lėšų pasisavinimo. Prokuratūros teigimu, daugiau nei 20 mln. eurų Š. Stepukonis galėjo pralošti. Tuo metu kita dalis pinigų galėjo būti prarasta rizikingose investicijose per platformą „Interactive Brokers“.


Antrasis ikiteisminis tyrimas atnaujintas pradėjus pirmąjį. Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas.


Š. Stepukonis įvairiais laikotarpiais vadovavo infrastruktūros fondo bendrovėms Lietuvoje ir buvo projektų bendrovių Lenkijoje valdybos pirmininkas. Juridinių asmenų registro duomenimis, Lietuvoje jis yra buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovių „Investicijų uostas“, „Knowledge investment“, „Moelta“, „Nullus“, „Safe community“, „Urban Revitalisation“, „Vėjo sesės 1“, „Venetus capital“, „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ir „Žvirgždaičių energija“ vadovu.Tuo metu Lenkijos registre Š. Stepukonis nurodomas kaip buvęs bendrovių „Izim SP“, „Deuteros Izim Edu“, „EN Efficiency PL“, „Protos Izim Edu“ ir „Tritos Izim Edu“ valdybos pirmininkas. Kaip nurodoma „BaltCap“ tinklapyje, „Izim“ yra speciali portfelio įmonė, kurios tikslas – kelti pragyvenimo lygį Lenkijos miestuose atnaujinant viešąją infrastruktūrą.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)