Ž. Mauricas: didelė tikimybė, kad mokesčiai bus pakelti

Žygimantas Gedvila/BNS


Ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad Lietuvoje žmonių lūkesčiai yra geri, tačiau tai gali pasikeisti kitais metais, nes didelė tikimybė, jog šalyje bus pakelti mokesčiai. Pasak jo, reikia kelti klausimą ne ar jie bus keliami, o kiek ir kam.


„Krizę jaučiančių žmonių Lietuvoje yra labai mažai, nes nedarbo lygis labai žemas, užimtumas didelis. Taip pat turime rinkiminius metus ir nors apetitas yra išaugęs, bet mokesčių kėlimas yra ne klausimas A, ar bus jie keliami, o kada, kaip, kam ir kiek“, – teigia Ž. Mauricas.


„Žmonės per daug negalvoja apie tai, bet didelė tikimybė, kad mokesčiai vienu ar kitu būdu bus pakelti. Kitais metais lūkesčiai gali suprastėti“, – kalbėjo jis.


Tačiau Ž. Mauricas tikino, kad 2024-ieji yra „šviesos tunelio gale“ metai, o pavasario pabaigoje arba vasarą turėtų mažėti palūkanų normos.


„Šie metai yra šviesos tunelio gale metais, nes yra daug lūkesčių dėl palūkanų normų sumažėjimo. Buvo tikimasi, kad jos sumažės pavasarį, dabar kalbama labiau apie pavasario pabaigos, vasarą. Taip pat tikimasi ekonomikos atsigavimo“, – sakė ekonomistas.


„Šiais metais tikimasi ekonomikos šalyje augimo, tarp 1–2 proc. (...) Metai vilties, lūkesčių, kad situacija bent antroje metų pusėje keisis į gerą“, – tikino jis.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 16 (2024)

    Savaitė - Nr.: 16 (2024)