Prie Seimo pirmalaikių rinkimų bus bandoma sugrįžti pavasarį

Prie Seimo pirmalaikių rinkimų bus bandoma sugrįžti pavasarį


Po nesėkmingos V. Gapšio apkaltos Seimo opozicijai iškėlus klausimą dėl pirmalaikių parlamento rinkimų, Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad prie šio projekto svarstymo Seimas sugrįš pavasarį.


„Projektas bus teikiamas pavasario sesijoje, bet matote, kokios yra iš valdančiųjų reakcijos – kad nieko nereikia daryti“, – ketvirtadienį tvirtino politikas, pripažindamas, kad ir opozicijos gretose yra abejojančių dėl pirmalaikių rinkimų.


„Valdančioji koalicija nepalaikys, panašu, kad ir socdemų pozicija yra tokia pati, o apie „darbiečius“ būtų sudėtinga kalbėtis“, – sakė Demokratų partijos lyderis.


Praėjusią savaitę Seime surengta apkalta laisvės atėmimo bausme nuteistam parlamentarui V. Gapšiui nepavyko. Nors parlamentui buvo teikti 4 nutarimai, kuriuose nurodytu pagrindu Seimo narys galėjo būti pašalintas iš pareigų, visgi nė vienas iš jų nesulaikė reikiamo 85 parlamentarų palaikymo. Iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai. Po nepavykusios apkaltos dalis opozicijos penktadienį pradėjo rinkti parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.


Apeliacinis teismas lapkričio 22 d. pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino Darbo partijos atstovą, Seimo narį Vytautą Gapšį. Teismas jam skyrė 4 su puse metų nelaisvės.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>