V. Mitalo neįtikino G. Landsbergio įspėjimai dėl artėjančių grėsmių: koalicijos taryboje jis apie tai nepasakė nė žodžio

Žygimantas Gedvila/BNS


Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio viešai išsakytas nerimas dėl Lietuvai padidėjusio nesaugumo parlamentaro Vytauto Mitalo neįtikino. Jis svarsto, jei ministras G. Landsbergis iš tikrųjų matytų dramatiškus pokyčius tarptautinėje erdvėje ir reikšmingai padidėjusias egzistencines grėsmes Lietuvai, jis apie tai tikrai būtų užsiminęs koalicijos partneriams. Tačiau, pažymi politikas, šią savaitę vykusioje koalicinėje taryboje apie tai nebuvo net užsiminta.


„Koalicijos taryboje jis nepasakė nė žodžio apie kažkokį situacijos pasikeitimą. Nors posėdis truko dvi valandas“, – „Žinių radijui“ sakė V. Mitalas.


„Jeigu kažkas, jo vertinimu, būtų iš tikrųjų pasikeitę, aš manau, kad jis iš pradžių būtų ir kolegas labai rimtai informavęs ne per spaudą. Ministras būtų pasakęs, kad mano, jog reikia skubių priemonių kažkokiai situacijai taisyti. Vidiniame pasitarime to neaptarinėjome“, – teigė politikas, pridurdamas, kad jo vertinimu saugumo padėtis pastaruoju metu dramatiškai nepasikeitė.


„Saugumo padėtis, man atrodo, yra panaši, kokia buvo vakar ir užvakar. Mes atidžiai sekame įvykius Ukrainoje, mes darome visus darbus ir laukiame darbų iš Krašto apsaugos ministerijos“, – sakė V. Mitalas.

REKLAMA


Būgštavimus dėl situacijos išsakė interviu metu

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis išskirtiniame interviu Eltai užsiminė apie būtinybę Lietuvai kuo greičiau įvertinti savo saugumo koncepciją. Pasak politiko, po Šaltojo karto sukonstruota pasaulio struktūra byra akyse, tačiau Lietuvoje apie iškilusias egzistencines grėsmes vis dar vengiama kalbėti.


„Aš negaliu pasakyti, kad mes esame šiandien pradėję diskusiją, kuri atlieptų realią geopolitinę padėtį už Lietuvos sienų. Nepaisant to, kad mes remiame Ukrainą ir tai yra vienas labiausiai valstybę vienijančių klausimų, mes nedrįsome iki galo pasakyti, kiek tiesiogiai tai yra susiję su mūsų saugumu“, – anksčiau sakė G. Landsbergis.


„Aš manau, kad Lietuva privalo aktyviai galvoti apie saugumo koncepcijos ir saugumo piramidės, kuri pastatyta prieš 30 metų, pokyčius“, – akcentavo ministras.


Kalbėdamas apie Lietuvai ir rytiniam NATO flangui gręsiančias karines grėsmes, politikas pažymėjo, kad liko tik vienintelis nežinomasis – klausimas, kada tai atsitiks.


„Aš negaliu pasakyti, kada jis bus. Gal dešimtmetis, gal penkeri metai, gal keleri metai. Man yra labai sunku pasakyti. Bet laiko – tą tikrai jaučiu ir labai aiškiai suvokiu – galime turėti labai nedaug“, – teigė politikas.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)