S. Skvernelis: jeigu valdantieji turi daugumą, opozicijos pritarimo mokesčių reformai jiems nereikia

Lukas Balandis/BNS


Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” pirmininkas Saulius Skvernelis tvirtina, kad jeigu valdantieji tikina turintys daugumą parlamente, tai opozicijos parama mokesčių reformai jiems nėra reikalinga.


Jam taip pat kėlė nuostabą, kodėl koalicijos programoje yra įrašyti dalykai susiję su naujų mokesčių įvedimu, kuomet tai prieštarauja mažesnių partnerių, liberalių partijų politinei filosofijai.


„Jeigu šiandien jie konstatuoja, kad turi daugumą, tai opozicijos pritarimo ir nereikia. Formaliai jie turi 73 ar 74 žmones. (...) Natūralu, jeigu tu duodi įsipareigojimus, darant prielaidą, kad abi šios partijos (Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis) yra liberalios partijos, tai liberalizmo filosofija iš esmės prieštarauja naujų mokesčių įvedimui ir didinimui. Tai kaip tu rašaisi į programą dalykus, kur koalicijos partnerių politinės filosofija visiškai kitokia“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.


„Bet galbūt Tėvynės sąjungos vadovai atras kažkokių svertų ir sugebės išlaužti rankas mažesniems koalicijos partneriams ir sprendimai bus priimti“, – svarstė jis.

REKLAMA


Visgi politikas pripažino, kad mokesčių reformos nepriėmimas lemtų „didelę finansinę bėdą“, kurią turėtų spręsti jau kiti valdantieji.


„Jeigu nebus, tai bus didžiulė finansinė bėda ir ją turės spręsti kita Vyriausybė“, – sakė ekspremjeras.


Rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko. Neatmetama, kad dalis diskusijų galėtų nusikelti ir į kitus metus.


Kritiką mokesčių reformai ne kartą išsakė tiek koalicijos ir opozicinių partijų atstovai, tiek socialiniai partneriai.


Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)