V. Čmilytė-Nielsen: pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva skubota, bet palaikymo parlamente sulauktų

Erikas Ovčarenko/BNS


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad pirmalaikių Seimo rinkimų iniciatyva yra skubota, tačiau mano, jog parlamente atsirastų 85 balsai, kurių reikia tam, kad jie būtų paskelbti.


„Vis dėlto vertinu tai kaip skubotą ir labiau emocijomis paremtą siūlymą, kuris sprendžia ne visai tą problemą ir ne visai ten, kur ji kilo, nes kalbama visgi apie savivaldybių tarybų narių atsiskaitymo už išlaidas problemas. O siūlymas yra paleisti iš naujo visą politinę sistemą, pradedant nuo Seimo, dėl kurio dar apskritai svarstymų nebuvo“, – pirmadienį LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė ji.


V. Čmilytė-Nielsen taip pat teigė tikinti, jog Seime palaikymas tokiam pasiūlymui, tikėtina, bus sutelktas.


„Politinė logika sufleruoja, kad opozicija yra visada pasirengusi pirmalaikiams rinkimams ir labai reti atvejai, kad valdančioji partija ar, šiuo atveju, didžioji valdančioji partija siūlytų tokį sprendimą, nors, žinoma, jie irgi pasitaiko. Tai sakyčiau, kad visiškai galimas scenarijus, kad tuomet, kai bus įregistruota tokia iniciatyva ir ją svarstysime Seime, 85 reikalingi balsai bus surinkti. Bet matysime artimiausiomis savaitėmis“, – sakė Seimo pirmininkė.

REKLAMA


Liberalų sąjūdžio pirmininkė dar sakė, kad didelės prasmės svarstyti individualių ministrų atsistatydinimo klausimus iki to laiko, kai, atrodo, šios Vyriausybės terminas jau baigiasi.


„Premjerė savo sprendimą jau įvardijo, tai aš manau, kad ji tikrai savo viešai pasakyto žodžio laikysis“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.


Savivaldos lėšų piktnaudžiavimo skandalas kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.


Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.


Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, pirmadienį pranešta, kad premjerė prezidentui pateikė jos atsistatydinimo prašymą.

REKLAMA


Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais. G. Skaistė pirmadienį paskelbė, kad egalėdama pagrįsti dalies savo išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje, nusprendė jai pervesti beveik 14 tūkst. eurų.


Penktadienį posėdžiavęs konservatorių partijos prezidiumas dėl kilusio savivaldos lėšų panaudojimo skandalo priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus.


I. Šimonytė savaitgalį koalicijos partneriams taip pat patvirtino, kad tuo atveju jei Seimas nepalaikytų pirmalaikių rinkimų paskelbimo, ministrė pirmininkė po NATO viršūnių susitikimo ketintų teikti savo atsistatydinimą.


Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.


Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.


Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2023)

    Savaitė - Nr.: 22 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>