A. Anušauskas apie raginimą institucijoms nebenaudoti Ukrainos simbolikos: tai tikrai nėra heraldikos komisijos reikalas

Žygimantas Gedvila/BNS


Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tvirtina, kad Ukrainos vėliavos spalvų naudojimas socialinėse Lietuvos institucijų paskyrose nėra heraldinių ženklų sukeitimas. Pasak politiko, tai yra moralinio palaikymo kovojantiems ukrainiečiams raiška.


„Visa tai, kas yra socialiniuose tinkluose, kur valstybės institucijos, palaikydamos Ukrainą deda Ukrainos simbolius, aš manau, kad tai yra daugiau moralinis palaikymas, o ne heraldinių ženklų sukeitimas. Todėl tai tikrai nėra heraldikos komisijos reikalas“, – LRT televizijai teigė A. Anušauskas.


Lietuvos heraldikos komisija paragino Seimą ir Vyriausybę nebenaudoti Ukrainos simbolikos socialinių tinklų paskyrose.


Institucijoms adresuotame rašte, su kuriuo susipažino ir ELTA, nurodoma, kad komisija negali teigiamai vertinti oficialių Lietuvos institucijų simbolikos pakeitimo Ukrainos simbolika, nors taip ir yra reiškiamas palaikymas prieš Rusijos agresiją kovojantiems ukrainiečiams. Komisijos teigimu, simbolių pakeitimą galima būtų priimti tik kaip trumpalaikį reiškinį.

REKLAMA


Be to, pasak komisijos, Lietuvos herbo uždėjimą ant Ukrainos simbolikos taip pat galima vertinti kaip nepagarbą Ukrainos simboliams, o heraldikos prasme tai reiškia ir „tam tikras nepageidaujamas pretenzijas“.


Heraldikos komisija teigia sulaukusi gyventojų skundų dėl galbūt netinkamo Lietuvos ir Ukrainos simbolikos naudojimo.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)