L. Kasčiūnas: įstatymas dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje dedamas į stalčių

L. Kasčiūnas: įstatymas dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje dedamas į stalčių


Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia kol kas atsitraukiantis nuo savo iniciatyvos Vokietijos brigados dislokavimą Lietuvoje įtvirtinti įstatymu.


„Aš manau, kad dabar reikia žiūrėti į viską kitaip, kiek mūsų teisinė bazė, kuri dabar yra patobulinta, leidžia pagreitinti infrastruktūros įrengimo procesus ir kiek kažko trūksta. Jei kažko trūksta, darome pakeitimus, jei netrūksta – judame į priekį“, – Eltai teigė L. Kasčiūnas.


„Tai kol kas įstatymo projektas dedamas į stalčių“, – sakė jis.


NSGK pirmininkas gruodžio mėnesio pabaigoje teigė perdavęs Užsienio reikalų ministerijai ir Krašto apsaugos ministerijai pirminį įstatymo projektą dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje.


L. Kasčiūnas tuomet vylėsi, kad su ministerijomis jau po naujų metų bus apsitarta, ar jos matytų šio įstatymo poreikį.


Vis tik jau diskusijos dėl įstatymo projekto poreikio pradžioje tiek ministerijos, tiek ir Vyriausybė savo pozicijos detalizuoti neskubėjo. Į gilesnes diskusijas dėl įstatymo projekto atsisakė leistis ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, projekto idėją įvertinęs atsargiai.


Specialaus įstatymo, kuriuo būtų užtikrintos tinkamos sąlygos Vokietijos brigados dislokavimui, būtinybe suabejojo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovo manymu, Seimo Nacionalinio saugumo ir  gynybos komiteto iniciatyva neįtvirtina Lietuvos įsipareigojimo Berlynui, bet veikiau priešingai – kelia papildomų klausimų partneriams.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 13 (2023)

    Savaitė - Nr.: 13 (2023)