J. Šiugždinienė: didesnį stojančiųjų į valstybės nefinansuojamas vietas skaičių lėmė matematikos rezultatai

J. Šiugždinienė: didesnį stojančiųjų į valstybės nefinansuojamas vietas skaičių lėmė matematikos rezultatai


Paskelbus galutinius bendrojo stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad padidėjusį stojančiųjų į valstybės nefinansuojamas (VNF) vietas skaičių galėjo lemti prasti matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai.


Vis tik, pažymi ministrė, viena iš priežasčių yra ir pandemija.


„Mes matome, kad į valstybės nefinansuojamas vietas šiais metais stoja daugiau studentų, tai turbūt yra ženklas, kad matematikos egzaminas turėjo įtakos. Tikrai nesakyčiau, kad tai yra pagrindinė priežastis.


Priežasčių yra įvairių, ir pandemija, ir šiemet tikrai daugiau studentų turi galimybę išvykti, pernai metais mes irgi turėjome pandeminius metus, tai čia yra įvairios priežastys, bet tikrai neabejoju, kad matematikos rezultatai taip pat galėjo turėti įtakos“, – trečiadienį žurnalistams teigė ministrė.


Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, matematikos egzamino neišlaikė 35,4 proc. abiturientų. Dėl prastų rezultatų ministrė paprašė atlikti papildomą egzamino vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę.


Vis tik, įvertinus egzamino užduotis, nustatyta, kad jis atitiko programą, bet du aukštesnio sudėtingumo uždaviniai galėjo turėti įtakos siekiant aukščiausių rezultatų. Tokia situacija didžiausią įtaką padarė pažangiausiems mokiniams. Dėl to komisija pasiūlė egzamino vertinimo taškus koreguoti.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 04 (2023)

    Savaitė - Nr.: 04 (2023)