D. Kreivys: ES gali nespėti įvesti sankcijų rusiškoms dujoms, nes Kremlius jas uždarys pačiai Europai

D. Kreivys: ES gali nespėti įvesti sankcijų rusiškoms dujoms, nes Kremlius jas uždarys pačiai Europai


Energetikos ministras Dainius Kreivys neatmeta scenarijaus, kad Europos Sąjungos šalys taip ir nespės įvesti sankcijų rusiškoms dujoms, kadangi jų tiekimą Vakarams apribos pats Kremlius.


„Putinas tikisi, kad uždaręs visą energetiką kainas sukels milžiniškai, kils nepasitenkinimas ir tokiu būdu jis sumažins paramą Ukrainai. Čia yra jo tikslas. Todėl mes galime ir nespėti uždaryti dujų, nes uždarys mums“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė D. Kreivys.


Anot ministro, Kremlius nusprendė pasirinkti dujų apribojimo taktiką, kadangi tokiu būdu pati Rusija praktiškai nepatiria nuostolių, tačiau sukuria nepatogumų Europai.


„Po šeštojo paketo Rusija nusprendė, kad reikia tvarkytis su dujomis. Kodėl jie tai gali padaryti? Pajamos iš naftos nesumažėjo, jos išlaikė panašų lygmenį. Parduodami 20 proc. dujų, jų kainoms pakilus, jie uždirba netgi daugiau, negu eksportuodami 100 proc. dujų“, – aiškino D. Kreivys.


Antradienį dujų kaina Europoje pakilo dar 10,26 proc., ir tuomet siekė 162,94 euro už megavatvalandę.


Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Kremlius nuosekliai mažina dujų tiekimą Europos valstybėms. Atsisakius už jas atsiskaityti rubliais rusiškos dujos jau keletą mėnesių nebetiekiamos Lenkijai, Bulgarijai Danijai. Dujų tiekimas dujotiekiais apribotas Prancūzijai, Vokietijai, stipriai priklausomoms nuo rusiškų dujų.Daugiau >>