I. Šimonytė nemano, kad dabar blogas laikas svarstyti kanapių dekriminalizaciją: Ukraina sugebėjo ratifikuoti Stambulo konvenciją karo metu

I. Šimonytė nemano, kad dabar blogas laikas svarstyti kanapių dekriminalizaciją: Ukraina sugebėjo ratifikuoti Stambulo konvenciją karo metu


Premjerė Ingrida Šimonytė nemato kliūčių, dėl kurių įstatymas, kuriuo siekiama naikinti baudžiamąją atsakomybę mažo kiekio marihuanos turėtojams neturėtų būti svarstomas. Pasak jos, Seimo valdyba gavo prašymą jį pirmadienį įtraukti į darbotvarkę, reikią tą faktą priimti ir dirbti pagal pateiktą darbotvarkę.


„Tas laikas, ne laikas, žinot... Tai debatas, į kurį nenoriu veltis, nes, kaip matote, Ukrainos parlamentas ratifikavo Stambulo konvenciją karo metu ir kažkaip rado ir laiko, ir svarbą įvertinto klausimo, ir nematė kažkokių mūsų opozicijai dažnai iškylančių argumentų to nedaryti“, – pirmadienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.


Premjerė tvirtina, kad sunku spėti, ar įstatymo pateikimui bus pritarta, tačiau, jos teigimu, Teisės ir teisėtvarkos komitetas įstatymą tobulino, jam pritarė žmonės iš įvairių frakcijų ir įdirbio stadija yra truputį kita.


„Paprastai, jau jeigu komitetas patobulina projektą ir pasirašo tikrai labai įvairaus amžiaus ir pažiūrų komiteto nariai, tai pasikliauju, kad kolegos gerai padiskutavo ir parengė pasiūlymą, kuris gali būti svarstomas Seimo salėje“, – sakė politikė.


Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) parengė naują projektą, kuriame baudžiamąją atsakomybę siūlo naikinti tik mažo kiekio kanapių turėtojams.


Įstatymas pateikimo stadijoje yra įtrauktas į pirmadienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę, kaip rezervinis klausimas.Daugiau >>