A. Romanovskis: šiuo metu didžiausias iššūkis Lietuvoje yra darbo jėgos poreikis

A. Romanovskis: šiuo metu didžiausias iššūkis Lietuvoje yra darbo jėgos poreikis


Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis tikina, kad darbo jėgos poreikis Lietuvoje šiuo metu yra didžiausias iššūkis. Pasak jo, problema yra tai, kad mes neturime atsako į šį iššūkį, kai tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje artėjame prie absoliutaus darbo ir augančio darbo jėgos poreikio.


„Europos investicinio banko atstovas parodė apklausą, kurioje matoma, kad Lietuvoje verslininkams galvojant dėl investicijų vienas iš barjerų yra darbo jėgos klausimas. Tai yra aukštos kvalifikacijos darbo jėgos klausimas“, – trečiadienį ekonomikos forume „Lietuvos Davosas 2022“ teigė A. Romanovskis.


LVK prezidentas aiškino, kad prasidėjus karinei agresijai Ukrainoje Lietuvoje buvo dedamos didelės viltys į tai, jog į šalį plūstelės ukrainiečiai ir bus išspręsti darbo jėgos trūkumo klausimai, bet šiuo metu tapo akivaizdu, kad tai nėra problemos sprendimo būdas.


„Jeigu trumpuoju, savaičių, laikotarpiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija labai staigiai ir efektyviai sureagavo, kaip tie ukrainiečiai galėtų laisvai įsilieti į darbo rinką taip pat kaip lietuviai, tačiau matome, kad efekto nėra, nes dauguma yra vaikai arba moterys ir pan. Greitai sureagavome, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje neturime atsakymo, kaip spręsime darbo jėgos trūkumą“, – sakė A. Romanovskis.

REKLAMA


Jis prisiminė, kad jau prieš 20 metų tuometis premjeras Algirdas Brazauskas buvo šalies demografų paprašęs paruošti demografinę strategiją ir šie teigė, kad vienintelė demografinių problemų sprendimo išeitis yra darbo jėgos įsivežimas. Pasak A. Romanovskio, nukeliant šią problemą ateičiai, teks susidurti su galimybe atsigabenti į šalį tik prastesnę darbo jėgą.


„2003 m. buvo parengta strategija, visi pritarė, atidavė biurokratijai, biurokratija viską priėmė visiškai priešingai. Turime momentą, kada reiktų apsispręsti ir kažką daryti dėl ilgesnio laikotarpio, mes greitai sureagavome dėl ukrainiečių integracijos, bet perspektyvos nematome. Čia yra didžiausias klausimas, ne tiek pinigų, kiek darbuotojų”, – tvirtino LVK prezidentas.


Daugiau >>