R. Karbauskis: žadamos Taivano investicijos į Lietuvą yra ne ką didesnės nei „Agrokoncerno“ investiciniai planai

R. Karbauskis: žadamos Taivano investicijos į Lietuvą yra ne ką didesnės nei „Agrokoncerno“ investiciniai planai


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad žadamos Taivano investicijos į Lietuvą yra labai mažos, ne ką didesnės nei jo vadovaujamo „Agrokoncerno“ investiciniai planai Lietuvoje.


„Nuostolis dėl konflikto su Kinija bus milijardinis, mes tuoj pat patirsime didžiausių užsienio kompanijų išėjimą iš Lietuvos. Šnekant apie Taivano investicijas, tai yra labai mažos sumos.


Aš šioje vietoje nenoriu kalbėti apie savo darbą, kurį dabar darau nebūdamas Seime, bet aš galiu pasakyti, kaip pavyzdį: „Agrokoncerno" investiciniai planai per artimiausius 15 metų yra 1,6 mlrd. eurų. Tai yra vienos nedidelės Lietuvos įmonės investiciniai planai 15-ai metų.


Tai, kai man sako keli šimtai milijonų, arba milijardas ir kad tai išspręs Lietuvos problemas neįtikina. Nuostoliai dėl to, kad išeis užsienio verslas, kuris jau yra čia, nuostoliai dėl to, kad Lietuvoje nebegali vystytis verslas, nuostoliai dėl to, kad į Lietuvą niekas nebeateis, ir nuostoliai tiesioginiai dėl to, kad Kinijos rinka uždaryta, dėl to, kad mes iš Kinijos nieko nebegalime gauti“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

REKLAMA


R. Karbauskio teigimu, nuostolius dėl pašlijusių santykių su Kinija netiesiogiai patirs visi šalies gyventojai.


„Netiesiogiai mes visi patirsime, sumokėsime daug daugiau mokesčių 2023 m., 2024 m., negu mes sumokėtume, jeigu Lietuva gautų normalias pajamas. Mes realiai tapsime valstybe, kurią apeidinės verslas“, – tikino LVŽS pirmininkas.


Antradienį ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė nuotoliniu būdu susitiko su Taivano nacionalinės plėtros tarybos ministru Ming-Hsin Kungu. Taivano ministras A. Armonaitę informavo, kad jo šalis artimiausiu metu atidarys 1 mlrd. JAV dolerių paskolų fondą bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams. Praėjusią savaitę Taivanas paskelbė, kad įsteigs 200 mln. JAV dolerių fondą, skirtą investicijoms į Lietuvos pramonę.


Lietuvai leidus Vilniuje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. Kinija teigia, kad sprendimas pavadinti atstovybę „taivaniečių“ vardu rodo Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei, o tai, komunistinės valstybės atstovų įsitikinimu, prieštarauja „Vienos Kinijos“ politikai. Dėl jai neįtinkančio atstovybės pavadinimo Kinija ėmė Lietuvai taikyti ekonominio ir politinio spaudimo priemones.

REKLAMA


Siūlo būdą, kaip grįžti prie derybų stalo su Kinija


R. Karbauskis teigia, kad, pakeitus Taivano atstovybės Lietuvoje pavadinimą, būtų galima vėl grįžti prie derybų stalo su Kinija. „Valstiečių“ lyderis viliasi, kad iniciatyvos dėl atstovybės pavadinimo keitimo imsis prezidentas Gitanas Nausėda.


„Aš esu įsitikinęs, kad, jeigu valstybė priimtų sprendimą pervadinti šią atstovybę, mes iš tikrųjų galėtume grįžti prie derybų stalo su Kinija ir šnekėtis apie tai, kodėl sulaikomos mūsų prekės, kad grąžintų čia ambasadorių, kad mes vėl galėtume bendradarbiauti visaverčiai. Aš esu tuo tikras, visiškai tikras“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.


Politikas viliasi, kad iniciatyvos keisti Taivaniečių atstovybės Lietuvoje pavadinimą imsis prezidentas.


„Aš visiškai nesu toje pozicijoje, kad galėčiau užsiimti tuo, bet aš tikiuosi, kad prezidentas, kuris kitą savaitę renka Seimo frakcijų ir Vyriausybės atstovus, kad jis tos iniciatyvos imsis. Nes iš tikrųjų kito kelio nėra“, – sakė R. Karbauskis.


Prezidentas Gitanas Nausėda kiek anksčiau teigė, kad su juo nebuvo suderintas Taivaniečių atstovybės pavadinimas, tačiau užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtino, jog Taivaniečių atstovybės įkūrimo veiksmai buvo intensyviai koordinuojami.Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jai apmaudu dėl prezidento G. Nausėdos nuomonės, jog Užsienio reikalų ministerija padarė klaidą, leidusi Taivaniečių atstovybei pavadinime vartoti Taivano vardą.


Lietuvai leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. Kinija teigia, kad sprendimas pavadinti atstovybę „taivaniečių“ vardu rodo Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei, o tai, komunistinės valstybės atstovų įsitikinimu, prieštarauja „Vienos Kinijos“ politikai. Dėl jai neįtinkančio atstovybės pavadinimo Kinija ėmė Lietuvai taikyti ekonominio ir politinio spaudimo priemones.